istanbul escort
HABER AKIŞI

Halid dede ve torununa kargo ile kapak geliyor

 Tarih: 16-07-2018 04:00:00
Mavi kapak toplayan Halit Aydoğan ve torunu Melike Sarıtaş, şimdiye kadar 132 tekerlekli sandalye alarak engelli vatandaşlara umut oldu.

132 TEKERLEKLİ SANDALYE

Dede ve torununun devam ettirdiği projeye artık il dışından kargo ile mavi kapak gönderiliyor. Mavi kapak kampanyasının ilk başladığı günlerde okullarda toplanan mavi kapaklar ile birçok engelli vatandaşa tekerlekli sandalye alındı. Melike Sarıtaş da bu kampanyaya katılarak okul birincisi olmayı hedefledi. Fakat 15 kapak eksik topladığı için yarışmada birinci olamadı. Bu duruma çok üzülen torununu gören Halit Aydoğan, sonraki yıl yapılan yarışma için Melike Sarıtaş ile birlikte binlerce kapak topladı. Ardından dede Aydoğan ve torun Sarıtaş, evlerinin bir kısmını mavi kapaklara ayırırken, çevredekilerin de desteğini alarak engellilere umut ışığı olmaya başladı. Dede ve torun yıllardır topladıkları bu mavi kapaklar ile 118 tekerlekli sandalyeyi sahiplerine teslim etti. Dede ve torunun sosyal medyada açtıkları hesaplar yoğun ilgi görürken, bu hesaplardan ulaşan vatandaşlar kargo aracılığıyla mavi kapak gönderimi yapıyor. Bu sayede toplanan mavi kapaklarla alınan 14 tekerlekli sandalye ise, yeni adreslerine ulaşmak için gün sayıyor.

TÜM TÜRKİYE DUYSUN

Eskişehir dışına tekerlekli sandalye göndermeye başladıkları için mutlu olduklarını söyleyen torun Melike Sarıtaş, "Bizim dede torun mavi kapak diye bir instagram sayfamız var. Onun sayesinde desteklerimiz iyice arttı. Zaten dedemle bana tüm halkımız destek veriyordu. Yakın çevrelerimiz her yer destek veriyordu. Şimdi bu desteğimiz katbekat arttı. Kargolarımız geliyor. Hatta tekerlekli sandalye gönderenlerimiz bile oldu. İnşallah bu kampanyayı tüm Türkiye’nin duymasını istiyoruz. Özellikle bu sayfayı açtık. Şu anda biz bu konuda Türkiye birincisiyiz. Umarım desteklerinizle de daha çok kardeşimize, yaşlımıza, her ihtiyacı olan insana yardım edeceğiz. Tüm Türkiye’nin desteğini bekliyoruz. Umarım daha güzellerini sizlerin destekleriyle başaracağız. Aslında her şehrimizden destek geliyor. Özellikle Trabzon tarafından çok fazla destek görüyoruz. Şu anda kayıtlı olan 116. sandalyemiz var ama Adana’ya ve Erzincan’a gönderdiğimiz var. Onlarda gidince çok fazla sayı olacak" dedi. 

  GÜNDEM HABERLERİ
resim yok NEVRUZ ATEŞİ ESKİŞEHİR’DE YANDI Her yıl geleneksel olarak kutlanan ve doğanın uyanışı olarak sembolize edilen Ne..
  SİYASET HABERLERİ
Eşit hizmet sürecek Eşit hizmet sürecek Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, kırsal mahallelerde gerçekleştirdiği z..
Sakallı’dan iki büyük müjde Sakallı’dan iki büyük müjde Burhan Sakallı, eğitim ve ulaşım anlamında şehrin genelini ilgilendiren iki büyü..
Üçlü olsun güçlü olsun Üçlü olsun güçlü olsun Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, AK Parti Genel ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı