istanbul escort
HABER AKIŞI

Hakim isyan etti

 Tarih: 08-03-2019 11:39:38
Eskişehir’de FETÖ/PDY üyesi olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan sanığın sınav sorularını aldıklarını itiraf etmesi üzerine, “Size böyle bir imkan tanımasa başkaları emeğiyle komiser yardımcısı olacak. Soruları görmeniz hırsızlık değil mi?” dedi.

Eskişehir 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasında, tutuksuz sanık Taner G. ve avukatı katıldı. Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak isteyen sanık, 2011 yılında komiser yardımcılığı sınavı öncesi görev yaptığı Eskişehir'de sınav sorularını gösterdiklerini söyleyerek, "Sınavdan bir ya da iki gün önce Hasan K. ile otogarın yanında bulunan bir marketin önüne gittik. Burada Rüştü Ç. ve Mustafa M'yi gördüm. Fehmi isimli şahıs araçla geldi ve bizi adliyenin civarındaki bir bekar evine getirdi. Fehmi isimli şahıs herkesi tek tek odaya çağırdı. Ben girdiğimde bana yemin ettirdi. Çıkması muhtemel soruları vereceğini söyledi. Daha sonra projeksiyon cihazıyla soruları duvara yansıttı. Yani 2011 yılında komiser yardımcılığı sınavı sorularını örgüt bize gösterdi. Sınavda gösterilen sorulardan çoğu çıktı. Fakat kaç sorunun birebir aynı olduğunu hatırlamıyorum" ifadelerini kullandı. "Soruları görmeniz hırsızlık değil mi?" Mahkeme başkanı savunmasının ardından ‘Peki soruları görüyorsunuz. Sınavda faydalanıyorsunuz. Belki de size böyle bir imkan tanımasa başkaları emeğiyle komiser yardımcısı olacak. Soruları görmeniz hırsızlık değil mi? Birileri o soruları almak istese milyarlar vermesi gerekebilir. Bunlar size neden bu soruları verip sonra ilişkisini kesti?’ sorusu üzerine sanık Taner G., "Haklısınız. Hırsızlık oluyor. Pişmanım" ifadelerini kullandı. Mahkeme heyeti, duruşmayı dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için 13 Haziran'a erteledi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
İşçinin hukuk zaferi İşçinin hukuk zaferi Nakliyat-İş Sendikası Eskişehir Reysaş'ta işten çıkarılan işçilerin önemli bir k..
ETİ işçisi çok mutlu ETİ işçisi çok mutlu Tek Gıda-İş Sendikası ile Eti Gıda A.Ş. arasında bir süredir devam eden ve 4 bin..
Dede torun başardı Dede torun başardı Eskişehir’de 12 yıldır topladıkları mavi kapaklar ile engelli vatandaşlara umut ..
Şehit aileleri baş tacımız Şehit aileleri baş tacımız İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, şehit aileleri, gaziler ve ailelerini ağır..
HABER ARŞİVİ
Yukarı