istanbul escort
HABER AKIŞI

Hak nöbeti sürüyor

 Tarih: 03-12-2018 04:00:00

REYSAŞ/TüvTürk Eskişehir Araç Muayene İstasyonu'nda çalışırken Nakliyat İş Sendikası üyesi olunca işten çıkarıldığı belirtilen 15 işçi, Araç Muayene İstasyonu yanındaki nöbetlerini sürdürüyor. İşçiler, işyerinde radyant ısıtıcıların yanmaması sebebiyle iş arkadaşlarının işten atılma noktasına gelmesinin onları harekete geçirmeye zorladığını belirtti. DİSK Nakliyat-İŞ Eskişehir Anadolu Şube Başkanı Ali Özçelik, “İşveren işçinin sendikalı olmasını istemiyor. Bunu kabul etmeyen 15 Eskişehir üyemiz, işçi arkadaşımız 21 Kasım 2018 tarihi itibariyle işten atılmıştır. Bununla ilgili hukuki ve fiili mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Sendikalı olmak çalışanların anayasal hakkıdır. Ülkemizde de bu hakların yürürlüğe girmesini bekliyoruz” dedi. Vatan Partisi İl Sekreteri Temel Aras da, “Vatan Partisi, bu dava zaferle sonuçlanıncaya kadar işçi arkadaşlara desteğini sunacaktır” dedi. 

  SİYASET HABERLERİ
Malıç’ta müjdeler verdi Malıç’ta müjdeler verdi Burhan Sakallı, ilçe ziyaretlerine Mihalıççık ile devam etti. Sakallı’ya Mihalıç..
Kardeşlik bozulmayacak Kardeşlik bozulmayacak AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, Yıldıztepe Mahallesind..
HABER ARŞİVİ
Yukarı