istanbul escort
HABER AKIŞI

Güzel Türkçe’ye anlamlı destek

 Tarih: 09-01-2019 04:00:00

Anadolu Kültür ve Dayanışma Derneği eğitim etkinliklerine bir yenisini daha ekleyerek diksiyon derslerine başladı. Tepebaşı Halk Eğitim Merkezi ile bağlantılı olarak başlatılan diksiyon derslerine farklı yaş gruplarından 28 kursiyer katılıyor. Diksiyon Öğretmeni Şeker Aybala tarafından verilen dersler ile diksiyon konusunda kursiyerler bilgilendiriliyor. Eskişehir Anadolu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Doğanses, kurs açılışında yaptığı konuşmada, "Bir arada yaşayan insanları millet niteliğine kavuşabilmesi için, gerekli yapı taşlarından biri de hiç kuşkusuz dildir. Türkçe dili var olmazsa, Türk de var olmaz düsturundan aldığımız ilhamla, Anadolu Kültür ve Dayanışma Derneği olarak güzel Türkçemizin düzgün kullanımını sağlamak ve dilimizi korumak amacıyla, diksiyon derslerine başladık. Kurs sonunda diksiyon eğitimini bitiren kursiyer öğrencilerimize, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifikalar törenle verilecektir’’ ifadelerini kullandı.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER YAŞAM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
104 YIL ÖNCEKİ KARARLILIKLA 104 YIL ÖNCEKİ KARARLILIKLA Eskişehir'de, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104'üncü yıl d..
Türkiye’ye örnek olduk Türkiye’ye örnek olduk Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Sazova Mahallesi sakinleri ile bir ara..
Başkanlar gençlerle buluştu Başkanlar gençlerle buluştu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kaz..
HABER ARŞİVİ
Yukarı