HABER AKIŞI

Gümülcine’de ağaç kalmadı

 Tarih: 05-01-2018 04:00:00
Hoşnudiye Mahallesi’nde bulunan Gümülcine Camii’nin avlusundaki ağaçların kesilmesi tepkilere neden oldu.

Kentte önemli bir yere sahip olan Hoşnudiye Mahallesi Safiyet Sokak üzerinde bulunan Gümülcine Camii’nin avlusunda bulunan ağaçların kesilmesi mahalle halkının tepkisine yol açtı.  ETİ Şirketler Grubu Onursal Başkanı merhum Firuz Kanatlı tarafından yıllar önce yaptırılan Gümülcine Camii kentin simgeleri arasında yerini koruyor. İddiaya göre Gümülcine Camii Derneği tarafından avluda bulunan ağaçların kesimi için karar alındı. Ağaçların kesimi için Tepebaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne başvuru yapan dernek yöneticileri olumlu yanıt alamadı. Belediye ağaçları kesmeyi kabul etmeyince dernek özel bir şirketten gelen personelle ağaçların kesilmesini sağladığı öne sürüldü.  Önceki gün sabah saatlerinde Gümülcine Camii’ne giden ekipler ağaçları kesti. Cami avlusunda parçalanan ağaçlar bulunduğu yerden kaldırıldı. Hoşnudiye Mahallesi Muhtarı Figen Rençber de ağaç kesilmesine karşı olduğunu belirterek, “Mahallemizde yeşil alanların artması için çalışmalar sürdürürken olan ağaçların kesilmesi karşısında büyük üzüntü yaşadık. İnsanları yeşili koruma konusunda daha duyarlı olmaya çağırıyorum” diyerek tepkisini dile getirdi.  Ağaçların kesilmesine tanık olan vatandaşlar olay karşısında büyük şok yaşadı. Vatandaşlar,  “Yıllardır cami avlusuna renk katan ağaçlar neden kesildi? Kesim için kimden izin alındı? “ diye sordu. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
 45 yıldır mahalle ondan soruluyor 45 yıldır mahalle ondan soruluyor Eskişehir'de 45 yıldır muhtarlık yapan Musa Kaya, yeni dönemde makamını devretme..
HASTALARA UMUT MERKEZİ HASTALARA UMUT MERKEZİ Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi..
Bu karar ideolojiktir Bu karar ideolojiktir Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Danıştay 8. Dairesinin, i..
Konut satışları  yüzde 11 düştü Konut satışları yüzde 11 düştü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir’..
  SİYASET HABERLERİ
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı