HABER AKIŞI

Güçlü evet ülkenin yararına

 Tarih: 28-03-2017 04:00:00

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Eskişehir Şube Başkan Yardımcısı Nail Yiğit, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylaması ile ilgili referandum da Evet çağrısı yaptı. Nail Yiğit, anayasa teklif paketiyle ilgili şunları söyledi:  “Genel olarak pakete baktığımızda devlet kurumlarının işleyişini hızlandıracak, geçmişte yaşanmış bazı yönetimsel krizlerin önünü tıkayıcı ve birkaç kişinin değil milletin işaret ettiği kararların ön planda olacağı bir tablonun karşımıza çıkacağını görüyorum. Geçmişte sözde bağımsız yargı derken mahkeme salonlarında sivil ve askeri piyonlar yerlerini alarak adaleti kendi çıkarları doğrultusunda eğip bükmeye başladılar, daha doğrusu üst akılların emrine göre gayri vicdani ve gayri hukuki kararlarla milletin devlete olan güveninin sarsılmasına sebep oldular. Bu maddenin tarafsız ve bağımsız bir yargının, hainlerden arındırılmak suretiyle, adaleti tesis edeceğine inanıyorum.16 Nisan referandumunda Eskişehirlileri güçlü Türkiye için ‘evet’ vermelerinin faydalı olacağını söylüyorum.’’ Yiğit; halk oylamasından ne sonuç çıkarsa çıksın, milletin kararına ve iradesine saygı duyulması gerektiğini vurgulayarak sözlerini tamamladı. HM

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Gençlerin yanındayız Gençlerin yanındayız Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, "Türk kültürünün..
Tepebaşı’nın gururu Tepebaşı’nın gururu Tepebaşı Belediyesi ‘İki Elin Sesi Var’ Çocuk Senfoni Orkestrası, Türkiye Sağlık..
TBMM’de yasak siyanı TBMM’de yasak siyanı CHP Milletvekili Utku Çakırözer Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıld..
Hastalara manevi terapi Hastalara manevi terapi Eskişehir Devlet Hastanesi’nde hastalara ve hasta yakınlarına manevi destek veri..
  SİYASET HABERLERİ
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
Seçime her zaman hazırız Seçime her zaman hazırız AK Parti Nevşehir Milletvekili, Yerel Yönetimler Başkanlığı Eskişehir Koordinatö..
HABER ARŞİVİ
Yukarı