istanbul escort
HABER AKIŞI

Girişimciye büyük destek

 Tarih: 27-11-2018 04:00:00

Sivrihisar Belediyesi ve KOSGEB iş birliği ile KOSGEB Girişimcilik kursları açılmıştı. 2016 ve 2017 yıllarında açılan 5 KOSGEB kursundan 150 kursiyer yararlanarak sertifikalarını aldı. 150 kursiyer kişi başı 50 bin TL hibe hesaplandığında 7 milyon 500 bin TL’lik kaynak imkanı yaratıldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından “Genç Çiftçilere” 30’ar bin liralık hibe sağlayacak 2017 yılı programı Sivrihisar’da çeşitli yollarla duyurulmuş ve ilçeden çok sayıda başvuru olmuştu. İlçe genelinde 28 Genç Çiftçi Arıcılık, İpek Böcekçiliği, Mantarcılık, Kanatlı, Büyükbaş, Küçükbaş konularında yazdıkları projeler kabul edildi. Böylece Eskişehir ve ilçeleri içerisinde Genç Çiftçi Projesi programından en fazla yararlanan ilçe Sivrihisar oldu. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
MİLLETİMİZİN HİZMETKARIYIZ MİLLETİMİZİN HİZMETKARIYIZ ‘Vatandaşla Buluşma Halk Günü Toplantısı’ Vali Özdemir Çakacak’ın başkanlığında..
5 kuzu birden 5 kuzu birden Eskişehir’de büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıkla geçimini sağlayan Kocalılar aile..
Virüse karşı panik yapma Virüse karşı panik yapma ESOGÜ Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dal..
‘Projeleri konuştuk’ ‘Projeleri konuştuk’ AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu ve Yönetim Kurulu MÜSİAD Eskişe..
  SİYASET HABERLERİ
CHP’de Taşel kazandı CHP’de Taşel kazandı CHP Eskişehir 37. Genel Kurulu’nda 4 aday yarışırken çarşaf liste yapılan seçimd..
HABER ARŞİVİ
Yukarı