HABER AKIŞI

GİRİŞİMCİ GENCİN AZMİ

 Tarih: 03-12-2019 04:00:00

Eskişehir’de yaşayan üniversite öğrencisi Ferda Kavaklı açtığı kahve ile hem hayalini gerçekleştirdi hem de para kazanmayı başardı.

Genç üniversiteli Arifiye Mahallesi’nde yıllardır tuvalet olarak kullanılan bir yeri kiralayarak yıktı ve sil baştan yeniledi. Verdiği başarılı hizmet ile kısa sürede sevilen bir işyerine sahip olan genç kız gençlere de örnek oldu. Girişimci Ferda Kavaklı, “Anadolu Üniversitesinde sosyoloji bölümünü bitirdim şimdi de ikinci bir üniversite olan açıköğretimi okuyorum. Aslında bir kahve açmak aklımın ucundan bile geçmemişti. Öğrenciyim bir şeyler yaparak para kazanmak istiyordum. Ariye Mahallesi ara sokağı şehrin en kalabalık muhiti olduğu için potansiyelini çok iyi gördüm. Burası bir dönem tuvalet olarak kullanılmış. Mal sahibine burada bir kahve açmak istediğimi söyledim. O da bunu çok makul karşıladı ve burayı bana kiraya verdi. Ben de yıktım burayı kahveye çevirdim. Kahveyi açtıktan sonra bir kadın olduğum için müşteriler biraz çekingen davrandı. Müşterileri kahveye çekebilmek için çareler aradım. Aklıma yazdığım bir şiir geldi ve bu şiiri duvara astım. Aradan kısa bir süre sonra kahve müşterilerle dolup taştı” dedi. HM

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
MERALAR TEHLİKEDE MERALAR TEHLİKEDE Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, mera alanları..
AK Parti’den sert tepki AK Parti’den sert tepki AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı, Abdurrahman Dilipak’ın AK Partili kadınlara d..
Okula talep yağıyor Okula talep yağıyor Eskişehir sanayisinin nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla2019-2020 e..
Bakanlık müfettiş görevlendirdi Bakanlık müfettiş görevlendirdi Eskişehir Sağlık Sen Şubesi Yönetim Kurulu, Kırmızıtoprak Aile Sağlığı Merkezind..
  SİYASET HABERLERİ
Sorun birlikte çözülmeli Sorun birlikte çözülmeli İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş, TCDD arazileri ile ilgili durumun belediyeler..
İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a Ziyaret Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, İY..
İTTİFAK BULUŞTU İTTİFAK BULUŞTU İYİ Parti Eskişehir İl Yönetimi, CHP Eskişehir İl Başkanlığına “hayırlı olsun” z..
HABER ARŞİVİ
Yukarı