istanbul escort

HABER AKIŞI

GİRİŞİMCİ GENCİN AZMİ

 Tarih: 03-12-2019 04:00:00

Eskişehir’de yaşayan üniversite öğrencisi Ferda Kavaklı açtığı kahve ile hem hayalini gerçekleştirdi hem de para kazanmayı başardı.

Genç üniversiteli Arifiye Mahallesi’nde yıllardır tuvalet olarak kullanılan bir yeri kiralayarak yıktı ve sil baştan yeniledi. Verdiği başarılı hizmet ile kısa sürede sevilen bir işyerine sahip olan genç kız gençlere de örnek oldu. Girişimci Ferda Kavaklı, “Anadolu Üniversitesinde sosyoloji bölümünü bitirdim şimdi de ikinci bir üniversite olan açıköğretimi okuyorum. Aslında bir kahve açmak aklımın ucundan bile geçmemişti. Öğrenciyim bir şeyler yaparak para kazanmak istiyordum. Ariye Mahallesi ara sokağı şehrin en kalabalık muhiti olduğu için potansiyelini çok iyi gördüm. Burası bir dönem tuvalet olarak kullanılmış. Mal sahibine burada bir kahve açmak istediğimi söyledim. O da bunu çok makul karşıladı ve burayı bana kiraya verdi. Ben de yıktım burayı kahveye çevirdim. Kahveyi açtıktan sonra bir kadın olduğum için müşteriler biraz çekingen davrandı. Müşterileri kahveye çekebilmek için çareler aradım. Aklıma yazdığım bir şiir geldi ve bu şiiri duvara astım. Aradan kısa bir süre sonra kahve müşterilerle dolup taştı” dedi. HM

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
TBMM HEYETİ ÜNİVERSİTEDE TBMM HEYETİ ÜNİVERSİTEDE TBMM Bilişim Teknolojileri Bağımlılığıyla Mücadele Araştırma Komisyonu üyeleri, ..
Gençlerin yanındayız Gençlerin yanındayız MÜSİAD Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan Duman beraberinde Başkan Yardımcıları Gökh..
YAZIKLAR OLSUN! YAZIKLAR OLSUN! Göztepe Mahallesi’nde bulunan 75.Yıl Parkı’na Odunpazarı Belediyesi’nin gençleri..
Sarıcakaya şuranın yıldızı Sarıcakaya şuranın yıldızı AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Ankara Ticaret Odası C..
HABER ARŞİVİ
Yukarı