HABER AKIŞI

Gıda gününü kutladılar

 Tarih: 19-10-2019 04:00:00

Dünya Gıda Günü dolayısıyla Tarım İl Müdürlüğü tarafından Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bir etkinlik düz enlendi. Düzenlenen programa; İl Tarım ve Orman Müdürü Emine Sever,  Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Seyfettin Ceylan ve Abdülkerim Çömçe, İl Koordinatörü İlker İyilik, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aycan, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Kaya, Osmangazi Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Görevlisi Aysel Gülbandılar, Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İlhami Can,  müdür yardımcıları ile öğretmenler ve 9. Sınıf öğrencileri katıldı.  İl Tarım ve Orman Müdürü Emine Sever düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada: “Her yıl FAO’nun kuruluş tarihi olan 16 Ekim, Dünya Gıda Günü olarak kutlanmaktadır.  Bu günün amacı dünyada yaşayan ve küresel boyut kazanan açlığa karşı insanlığın ilgisini uyandırmak, duyarlı olmasını sağlamak, gıda kayıp ve israflarını azaltmak, gıda güvenliğini sağlamak ve bitkisel ve hayvansal kaynaklı gıdaların üretiminin arttırılmasına dikkat çekmektir” dedi. Daha sonra Veteriner Hekim Hatice Olcay tarafından “Sağlıklı Beslenme ile Açlığa Son” konulu bir sunum gerçekleştirildi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
YENİ NORMAL HIZLI BAŞLADI YENİ NORMAL HIZLI BAŞLADI Eskişehir’de koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında kapalı olan işletmeler..
Otogarda hareket var Otogarda hareket var Koronavirüs tedbirleri sonrasında normalleşme dönemine girilmesi ile birlikte aç..
Basına paket şart Basına paket şart CHP’nin gazeteci kökenli Milletvekili Utku Çakırözer’in hazırladığı Mayıs ayına ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı