HABER AKIŞI

Geri dönüşümün farkına vardık

 Tarih: 11-05-2018 04:00:00

Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu, Anadolu Üniversitesi Doğa ve Çevre Kulübü tarafından düzenlenen “9.Çevre Şenliği”ne konuşmacı olarak katılarak öğrencilerle bir araya geldi. Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Kulüp Başkanı Can Aykar, dokuzuncusunu düzenledikleri çevre şenliği ile çevre korumasına destek veren herkesi bir araya getirmek olduğunu amaçladıklarını belirtti. Genel Sekreter Ahmet Kapanoğlu ise geri dönüşüm konusuna verdikleri önemi ve çalışmalarını anlatarak Eskişehir Kent Konseyinin “Uluslararası Kent Konseyleri ve Kentler Kongresi” kapsamında düzenlenen proje yarışmasında birincilik kazandıkları “Geri Dönüştür, Dünyayı Değiştir” projesinin sunumunu yaptı. Ger dönüşümün öneminin farkında olunması için birbirinden farklı çalışmalara imza attıklarını kaydeden Kapanoğlu “Mahallelerden, ilkokul ve liselere kadar farklı yaş gruplarındaki vatandaşlarımıza eğitimler verdik. Çalışmalarımız neticesinde geri dönüşüm atıklarının arttığı ve vatandaşların ambalaj atıklarını ayırmada daha bilinçli hale geldiği bilgisini toplayıcı firmalardan almak bizleri çok mutlu etti.”dedi. Sunum katılımcıların beğenisini topladı. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER YAŞAM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
 45 yıldır mahalle ondan soruluyor 45 yıldır mahalle ondan soruluyor Eskişehir'de 45 yıldır muhtarlık yapan Musa Kaya, yeni dönemde makamını devretme..
HASTALARA UMUT MERKEZİ HASTALARA UMUT MERKEZİ Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi..
Bu karar ideolojiktir Bu karar ideolojiktir Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Danıştay 8. Dairesinin, i..
Konut satışları  yüzde 11 düştü Konut satışları yüzde 11 düştü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir’..
  SİYASET HABERLERİ
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı