istanbul escort
HABER AKIŞI

Gerçeği aratmayan kurtarma tatbikatı

 Tarih: 04-12-2018 04:00:00

Eskişehir'de '112 Acil Hizmetler Haftası' dolayısıyla 112 Acil, AFAD, İtfaiye ve DAK tarafından gerçekleştirilen kurtarma tatbikatı gerçeği aratmadı.

 VATANDAŞLAR GERÇEK SANDI

Anıt Park önünde düzenlenen tatbikata katılan Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi Başkanlığı, 112 Acil Servis, itfaiye ve Dorlion Arama Kurtarma (DAK) ekipleri büyük bir özveri ile yaralıyı kurtarmak için zamanla yarıştı. Temsili olarak bir otobüs ve bir minibüs kazasının ele alındığı uygulama başarıyla tamamlanırken çevrede bulunan vatandaşlar da olayın tatbikat olduğunu anlayınca derin bir nefes aldı.

EKİPLER FEDAKARCA ÇALIŞIYOR

Yapılan tatbikat ile ilgili görüşlerini paylaşan ve bu tür çalışmaların devam edeceğini vurgulayan Dr. Veli Görkem Pala, "112 ekiplerimiz, Eskişehir'de 2018 yılı içerisinde bugüne kadar 5 bin 352 trafik kazasına gitti. Ekiplerimiz, kaza yerinde genellikle itfaiye, polis, AFAD ekiplerimizle paydaş bir şekilde çalışıyor ve halkımızın hayatını kurtarmak için elinden geleni yapıyor. Fedakarca çalışmalar gösteriyor” dedi.

GERÇEĞİNİ ARATMADI

Dr. Pala da ha sonra şöyle devam etti, “Bugün de toplu bir otobüs ve minibüs kazası senaryosu tatbikatı yaptık. 3 tane durumu ağır olan, 4 tane hayati tehlikesi bulunan, 5 tane de hayati tehlikesi bulunmayan vatandaşımızın kurtarılma senaryosuyla bir tatbikat gerçekleştirdik. 5 ambulansımız, 1 AFAD ekibimiz, 1 tane de itfaiyemizle, diğer kurumlardan katılan personellerimizle birlikte bugün tatbikatımızı gerçekleştirdik. Tatbikatımız başarıyla gerçekleşmiş olup katılan tüm ekiplerimize, bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz."  

HABER ARŞİVİ
Yukarı