HABER AKIŞI

Geleneksel Kestane Kabağı Festivali

 Tarih: 03-10-2018 04:00:00

Bilecik Merkez’e bağlı Kızıldamlar Köyü’nde “Geleneksel 5. Kestane Kabağı” festivali düzenlendi. Kızıldamlar köyünde düzenlenen festivale, Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, Bilecik Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş, Kızıldamlar Köyü Muhtarı Metin Gezen, belde ve ilçe belediye başkanları ve köy halkı katıldı. Kızıldamlar Köyü Muhtarlığı ve Kızıldamlar Köyü Kültür Derneği tarafından düzenlenen festivale, vatandaşların ilgisi de yoğun oldu. Bilecik Valisi Tahir Büyükakın festivalde emeği geçenlere teşekkür ederek örnek olacak faaliyetlerin festivalde gerçekleştirildiğini söyledi. Vali Büyükakın, “Önemli olan bu etkinliklerde bir araya gelmek, bir hareketlilik getirmek ve heyecan yaşatmak. Bundan dolayı köyümüzü kutluyorum. Bu tür işletmelerin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi gerekir. İnşallah önümüzdeki dönemde Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüzün katkılarıyla işletmelerimizi ayağa kaldıracağız. Arazilerin küçük olmasından dolayı sıkıntılar yaşanıyor. Önümüzdeki süreçte bu sorun çözülecek.” diye konuştu.

  GÜNDEM HABERLERİ
ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA TÜMSİAD ve ESO işbirliği ile düzenlenen büyükelçiler buluşması için 23 Afrika ül..
Genç çiftçilere destek Genç çiftçilere destek Günyüzü'nde Genç Çiftçi projesi kapsamında dağıtılan 170 küçükbaş hayvan sahiple..
Alp ailesinin anne acısı Alp ailesinin anne acısı Gazetemiz Köşe Yazarlarından Vedat Alp’in annesi Müşerref Alp hayata gözlerini y..
Han’ı mutlaka  alacağız Han’ı mutlaka alacağız AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ilçe ziyaretlerine ve..
  SİYASET HABERLERİ
İlçeler TBMM’ye gitti İlçeler TBMM’ye gitti Eskişehir İlçeleri Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, CHP Milletvekilleri Dr. J..
HABER ARŞİVİ
Yukarı