istanbul escort
HABER AKIŞI

Geleneksel Kestane Kabağı Festivali

 Tarih: 03-10-2018 04:00:00

Bilecik Merkez’e bağlı Kızıldamlar Köyü’nde “Geleneksel 5. Kestane Kabağı” festivali düzenlendi. Kızıldamlar köyünde düzenlenen festivale, Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, Bilecik Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş, Kızıldamlar Köyü Muhtarı Metin Gezen, belde ve ilçe belediye başkanları ve köy halkı katıldı. Kızıldamlar Köyü Muhtarlığı ve Kızıldamlar Köyü Kültür Derneği tarafından düzenlenen festivale, vatandaşların ilgisi de yoğun oldu. Bilecik Valisi Tahir Büyükakın festivalde emeği geçenlere teşekkür ederek örnek olacak faaliyetlerin festivalde gerçekleştirildiğini söyledi. Vali Büyükakın, “Önemli olan bu etkinliklerde bir araya gelmek, bir hareketlilik getirmek ve heyecan yaşatmak. Bundan dolayı köyümüzü kutluyorum. Bu tür işletmelerin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi gerekir. İnşallah önümüzdeki dönemde Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüzün katkılarıyla işletmelerimizi ayağa kaldıracağız. Arazilerin küçük olmasından dolayı sıkıntılar yaşanıyor. Önümüzdeki süreçte bu sorun çözülecek.” diye konuştu.

  GÜNDEM HABERLERİ
FRİGYA VADİSİ  BÜYÜK FIRSAT FRİGYA VADİSİ BÜYÜK FIRSAT “Eskişehir’in Jeoturizm Potansiyeli” konferansında konuşan öğretim üyesi Dr Erda..
 Kardeşlik için el ele Kardeşlik için el ele MÜSİAD Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan Duman ve Yönetim Kurulu Üyeleri İl Milli E..
Bütün toplumu kucaklayacağız Bütün toplumu kucaklayacağız Odunpazarı Kent Konseyi, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. ..
Kaportacıların 'dolu' mesaisi Kaportacıların 'dolu' mesaisi Eskişehir’de yağan dolu yüzlerce araçlara zarar verdi. Başvuru sayısı atınca kap..
HABER ARŞİVİ
Yukarı