HABER AKIŞI

Geleceğimiz gençlerde

 Tarih: 24-05-2018 04:00:00
Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Eskişehir Fatih Fen Lisesi’ni ziyaret etti. Vali Çakacak Yapılan çalışmalar hakkında Okul Müdürü Ali Rıza Ezen’den bilgi aldı.

ENERJİNİZİ İYİ KULLANIN

Yapılan çalışmalar hakkında Okul Müdürü Ali Rıza Ezen’den bilgi alan Vali Çakacak, okulun sınıflarını gezerek öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilerle eğitim öğretim ve gelecek hayatları üzerine sohbet eden Vali Çakacak, öğrencilerden hayatlarına hedef koymalarını, milli ve manevi değerlerine bağlılık içerisinde bu hedeflerine emin adımlarla ilerlemeleri istedi. Eğitim hayatının önemine değinen Vali Çakacak, öğrencilere hitaben “Sizler, Türkiye Cumhuriyeti gibi güçlü bir devletin evlâtlarısınız. Bu yüzden hedefleriniz daima büyük olmalıdır. Sizler, böyle güzel bir okulda eğitim görme şansına sahipsiniz. Bu yüzden var gücünüzle hedeflerinize ulaşmaya çalışın. Gençliğiniz, en büyük zenginliğinizdir. Enerjinizi iyi kullanın ve kendinizi iyi yetiştirin. Sizlerden istenen sadece çalışmanız ve başarılı olmanızdır” dedi.

HAYAT BOYU ÖĞRENME

Okulun kütüphanesinde üniversite sınavlarına hazırlanan 12. sınıf öğrencileriyle de bir süre sohbet eden Vali Çakacak, “Yeni bir şeyler öğrenmek hayatınız boyunca hiç bitmeyecek. Öğrenmeye ve öğretmeye her zaman açık olun. Gençliğinizin kıymetini bilin. Vaktinizi boşa harcamayın. Sizler, bu ülkenin geleceği, aydınlık yarınlarısınız. Hepinizi buradan mezun olduktan sonra en iyi üniversitelerde görmek bizlerin en büyük dileğidir” diye konuştu.

GENÇLER İYİ YETİŞTİRİLMELİ

Okul içerisindeki birimlerde incelemelerde bulunan Vali Çakacak, daha sonra okulun öğretmenleri ve idarecileriyle öğretmenler odasında bir araya geldi. “Ülkemizin geleceğine yön verecek çocuklarımızı iyi yetiştirmeliyiz.” diyen Vali Çakacak, çocuk ve gençlerin hayatlarını şekillendiren sürecin okul sıralarından geçtiğini belirtti. Eğitimin en iyi şekilde verilmesi için devletimizin üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirdiğini dile getiren Vali Çakacak, “Sizler de eğitimciler olarak üzerinize düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getirdiğiniz takdirde hem bu şehir insanlarına hem Türkiye’ye hem de insanlığa en önemli hizmeti yapmış olursunuz. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı ve gençlerimizi en ideal şekilde yetiştirip geleceğe hazırlayarak son derece kutsal bir görevi yerine getiriyorsunuz. Bu kutsal görevi büyük bir özveri içerisinde yerine getiren tüm öğretmenlerimizi kutluyorum” dedi. Çakacak’a bu ziyaretlerinde, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen de eşlik etti. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
 45 yıldır mahalle ondan soruluyor 45 yıldır mahalle ondan soruluyor Eskişehir'de 45 yıldır muhtarlık yapan Musa Kaya, yeni dönemde makamını devretme..
HASTALARA UMUT MERKEZİ HASTALARA UMUT MERKEZİ Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi..
Bu karar ideolojiktir Bu karar ideolojiktir Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Danıştay 8. Dairesinin, i..
Konut satışları  yüzde 11 düştü Konut satışları yüzde 11 düştü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir’..
  SİYASET HABERLERİ
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı