HABER AKIŞI

Fuarcılıkta marka şehir

 Tarih: 28-11-2019 09:11:03
ETO’nun Meclis Toplantısı’nda konuşan Güler, kongre ve fuar turizminde Eskişehir’i marka şehir yapmak için çaba gösterdiklerini vurguladı.

Eskişehir Ticaret Odası’nda (ETO) kasım olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara’nın açılış konuşması ile başlayan toplantıda gündem maddeleri karara bağlanarak, kasım ayı faaliyetleri meclis üyeleriyle paylaşıldı. Toplantıda konuşan Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’nde bir yıl içinde düzenlenen fuarları yaklaşık 500 bin kişinin ziyaret etmesini beklediklerini ifade etti. Fuarlarla birlikte şehre yabancı alım heyetlerinin de geldiğini belirten Güler, Mart 2020’de düzenlenecek olan Eskişehir Endüstri fuarında da çok geniş kapsamlı alım heyeti getirebilmek için Eskişehir Sanayi Odası ile birlikte çalıştıklarını söyledi. 2020 yılında düzenlenmesi planlanan Eskişehir Raylı Sistemler Fuarı’nın da uluslararası bir organizasyon olması için çaba gösterdiklerini belirten Güler, fuar ile birlikte kongre de düzenlemek için çalışmaların sürdüğünü dile getirdi. Eskişehir’i fuarcılıkta ve kongrede marka şehir haline getirmeyi hedeflediklerini belirten Güler, Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinliklerle de Eskişehir’e değer katmaya devam edeceklerini söyledi. Ahmet Şerif İzgören’in Vehbi Koç Kongre Merkezi’ne konuk olduğu seminer ile oda tarihinin en geniş katılımlı eğitim faaliyetini düzenlediklerini belirten Güler, üyelerin yanı sıra tüm şehre hizmet eden bir merkeze imza atmanın gururunu yaşadıklarını dile getirdi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
MERALAR TEHLİKEDE MERALAR TEHLİKEDE Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, mera alanları..
AK Parti’den sert tepki AK Parti’den sert tepki AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı, Abdurrahman Dilipak’ın AK Partili kadınlara d..
Okula talep yağıyor Okula talep yağıyor Eskişehir sanayisinin nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla2019-2020 e..
Bakanlık müfettiş görevlendirdi Bakanlık müfettiş görevlendirdi Eskişehir Sağlık Sen Şubesi Yönetim Kurulu, Kırmızıtoprak Aile Sağlığı Merkezind..
  SİYASET HABERLERİ
Sorun birlikte çözülmeli Sorun birlikte çözülmeli İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş, TCDD arazileri ile ilgili durumun belediyeler..
İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a Ziyaret Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, İY..
İTTİFAK BULUŞTU İTTİFAK BULUŞTU İYİ Parti Eskişehir İl Yönetimi, CHP Eskişehir İl Başkanlığına “hayırlı olsun” z..
HABER ARŞİVİ
Yukarı