istanbul escort
HABER AKIŞI

Farkındalığın önemi

 Tarih: 05-12-2018 04:00:00

Bozüyük Belediyesi ve Engelliler Dayanışma Derneğinin işbirliğiyle “3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü” etkinliği düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte konuşma yapan Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı “Bugün aslında bir farkındalık günü. Bu tür organizasyonlara bizler zaten geliyoruz. Ama bu tür organizasyonlara birçok sivil toplum kuruluşunun, oda başkanlarının da gelmesi gerekiyor. Diğer tüm sivil toplum kuruluşlarının da hassasiyet göstererek birbirimize destek olmamız gerekiyor. Bizler göreve geldiğimiz günden beri farklı derneklerle birçok aktivite, program yapıyoruz, beraber oturuyoruz, konuşuyoruz. Dernek çatısı altında sohbet etmeye çalışan kardeşlerimiz için şehir merkezinde olsun, ulaşım kolay olsun, vereceğimiz hizmet daha iyi olsun diye bir program gerçekleştirip binamızı kendilerine tahsis ettik. Ve akabinde makam aracımız olan bir minibüsü engelliler derneğimize şoförü ile birlikte gecesi ile gündüzü ile onların kullanımına verdik. Yılda yaklaşık 30.000 km yol alan bir araçtan bahsediyorum. Nereye gidip geldiğini inanın kendim bile takip etmiyorum. Çünkü derneğimiz, dernek başkanımız, bu programı kendileri yapıyorlar. Birçok kardeşimizi ve ailelerini farklı yerlere getiriyorlar götürüyorlar. Az önce dernek başkanımızın da dediği gibi bugünden sonra bizlerin daha fazla hassasiyet göstererek, ilgi alakayı biraz daha fazla arttırarak olması gereken projeleri hayata geçirmek zorundayız. Rabbim tarafından kendilerine bir engel verildi, onlar isteyerek engelli olmadılar. Ama bizlerde yarın öbür gün ne olacağımızı bilmeyen kişiler olarak aynı hassasiyeti göstermesi gereken kişileriz. Bizler buna inanan insanlar olarak her zaman tüm derneklerimizin yanındayız. Ama mutlaka bugün ayrı bir gün olduğu için engellilerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu, sevinçleriyle sevindiğimizi, üzüntüleriyle hüzünlendiğimizi, belirtmek istiyorum. Engelleri ortadan kaldırıp imkânlarımızı onlar için seferber ediyoruz” dedi.

  GÜNDEM HABERLERİ
YALOVA’DA  YAKALANDI YALOVA’DA YAKALANDI Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar ve eşinin Eskişehi..
MUHTEŞEM KUTLAMA MUHTEŞEM KUTLAMA 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Ulus Anı..
BÜYÜK GÖREV BÜYÜK GURUR BÜYÜK GÖREV BÜYÜK GURUR Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca Anadolu'yu çevreleyen üç denizde eş zamanlı düze..
İşte katılımcı belediyecilik İşte katılımcı belediyecilik Katılımcı yönetim anlayışı ile yönetilen Odunpazarı Belediyesi, paydaşlarını art..
HABER ARŞİVİ
Yukarı