HABER AKIŞI

ESTÜ öğrencisine 2 bin TL burs var!

 Tarih: 24-09-2018 04:00:00

Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ), 8 alt başlıkta 60 doktora öğrencisine burs desteği vermeye hak kazandı. Öğrenciler aylık 2 bin lira burs alacak. YÖK’ün öncelikli alanlarda doktoralı insan kaynağına olan ihtiyacın karşılanması amacıyla devlet üniversitelerindeki doktora programlarında öğrenim gören öğrencileri destekleme kararı kapsamında, ülkemizin küresel rekabeti açısından 10 yılda ihtiyaç duyulacak 100 öncelikli alanda 2 bin doktora öğrencisine burs verilmesi hedeflendi. İlk çağrının yapıldığı 2016 - 2017 eğitim öğretim yılı bahar döneminden bu yana 4 çağrı yapıldı ve ilk 3 çağrı dönemi sonunda toplam 2 bin 200 öğrenciye ayda 2 bin TL burs verildi. 100/2000 YÖK Doktora Burs Programı kapsamında 2018 - 2019 Akademik Yılı Güz Dönemi için 75 üniversiteye 392 alt alanda 2 bin kontenjan verilmesi YÖK tarafından uygun bulundu. Eskişehir Teknik Üniversitesinin 8 alt başlıkta, 60 doktora öğrencisine burs desteği vermeye hak kazanırken yetkililer, “Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri 8, Mimarlık 7, İnşaat Mühendisliği (Yapı; Yapı Malzemeleri; Yapım Yönetimi) 7, İklim Değişikliği 10, Endüstri Mühendisliği (Yöneylem Araştırması; Tedarik Zinciri Yönetimi) 7, Polimer Bilimi ve Teknolojisi 7, Akıllı ve Yenilikçi Malzemeler 7 ve Sensör Teknolojileri 7” öğrencinin burs alacağını kaydetti. Öte yandan Eskişehir Teknik Üniversitesi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılı için açılmış olan 2 bin 478 aday öğrenci kontenjanının tamamını doldurarak önemli bir başarıya imza atmıştı. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Zanlı tutuklandı Zanlı tutuklandı Eskişehir Teknik Üniversitesi (ETÜ) İki Eylül Yerleşkesi'ndeki Kongre ve Kültür ..
Muhtarlar buluşması Muhtarlar buluşması AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Kadın Kolları Başkanı Özlem Ya..
İmar Barışı’na 17 bin başvuru İmar Barışı’na 17 bin başvuru AK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’..
 Eskişehir’e kar yağacak Eskişehir’e kar yağacak Eskişehir ve çevresinde hava sıcaklığının hafta ortasında ani olarak 8 dereceye ..
  SİYASET HABERLERİ
Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri Seyitgazi’de bi..
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
HABER ARŞİVİ
Yukarı