istanbul escort
HABER AKIŞI

Esnaf mağdur olmayacak

 Tarih: 11-03-2019 04:00:00

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Eskişehir'in merkezinde yer alan Küçük Sanayi Bölgesi'nde yapacağımız dönüşüm hakkında esnafımızı bilgilendirdik. Dönüşüm konusunda vatandaşımızın rızasını gözetecek, onları mağdur etmeyeceğiz” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye genelinde kentsel dönüşüm sürecini 20 yıl içinde tamamlamak istediklerini söyledi. Bakan Kurum, Küçük Sanayi Sitesi esnafıyla bir araya geldiği toplantıda yaptığı konuşmada, esnafın kentsel dönüşümle ilgili yıllardır süren sorununun bulunduğunu belirterek, dönüştürülmesini gereken alanlarda bir an önce işlemlerin başlamasını istediklerini dile getirdi. Riskli alanlarda kimsenin yaşamasını istemediklerini ifade eden Kurum, şunları belirtti:"Riskli alanlarda hiçbir esnafımızın ticari faaliyette bulunmasını istemiyoruz. Bu alanları, Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Türkiye'nin her yerinde dönüştürmek istiyoruz. Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili bir çalışmayı başlatıyoruz. Buradaki esnafımızın büyük bir kısmı taşınmış. Mevcut yerdeki kardeşlerimize de burada yeni yaşam alanı sunabilme adına yeni bir planlama sürecine girilmesi gerekiyor. Bu planlamaya ilişkin de yatay mimari esaslı, az katlı, bizim mahalle kültürümüzü yaşatacak o projeyi gerçekleştirmek istiyoruz."Bakan Kurum, projeyi esnafın rızası çerçevesinde yapacaklarını, 3'te 2 çoğunluk sağlanmadığı ve istenmediği takdirde projenin hayata geçirilmeyeceğini söyledi.  "Türkiye'nin genelinde kentsel dönüşüm sürecini inşallah önümüzdeki 20 yıl içinde tamamlamak istiyoruz." diyen Bakan Kurum, "Küçük Sanayi alanı da bizim Eskişehir'deki dönüşüm önceliğimizdir. Biz artık, şehirlerin 50 yılını, 100 yılını planlamak istiyoruz. Bu planlamayı hakkaniyet çerçevesinde yapmak istiyoruz. 50 yılın planını sizlerin de içinde bulunduğu süreçle yapmak istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu. AA

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Nevruz Ateşi  Eskişehir’de Nevruz Ateşi Eskişehir’de Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından başlatılan gi..
RAKİP DEĞİL BİRLİKTEYİZ RAKİP DEĞİL BİRLİKTEYİZ Anadolu Üniversitesi (AÜ) ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) arasında ..
Yavrularımızı koruyacağız Yavrularımızı koruyacağız Eskişehir'de, alkol ve uyuşturucu bağımlıları ile yakınlarına ücretsiz psiko-sos..
AYNI RUH AYNI SEVDA AYNI RUH AYNI SEVDA Şehit aileleri ve gaziler, Eskişehir Valiliği tarafından 18 Mart Şehitleri Anma ..
  SİYASET HABERLERİ
Üçlü olsun güçlü olsun Üçlü olsun güçlü olsun Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, AK Parti Genel ..
Belediyeyi birlikte yöneteceğiz Belediyeyi birlikte yöneteceğiz Cumhur İttifakı Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Hasan Tuç, Tepebaşı’nı ve Eskişeh..
Siyaset değil hizmet Siyaset değil hizmet Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Kavacık ve Avlamış Mahallelerinde çok ..
KIRKA’YA TOPLU KONUT MÜJDESİ KIRKA’YA TOPLU KONUT MÜJDESİ Burhan Sakallı Seyitgazi Kırka’ya giderek vatandaşlarla buluştu.
HABER ARŞİVİ
Yukarı