istanbul escort
HABER AKIŞI

Esnaf mağdur olmayacak

 Tarih: 11-03-2019 04:00:00

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Eskişehir'in merkezinde yer alan Küçük Sanayi Bölgesi'nde yapacağımız dönüşüm hakkında esnafımızı bilgilendirdik. Dönüşüm konusunda vatandaşımızın rızasını gözetecek, onları mağdur etmeyeceğiz” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye genelinde kentsel dönüşüm sürecini 20 yıl içinde tamamlamak istediklerini söyledi. Bakan Kurum, Küçük Sanayi Sitesi esnafıyla bir araya geldiği toplantıda yaptığı konuşmada, esnafın kentsel dönüşümle ilgili yıllardır süren sorununun bulunduğunu belirterek, dönüştürülmesini gereken alanlarda bir an önce işlemlerin başlamasını istediklerini dile getirdi. Riskli alanlarda kimsenin yaşamasını istemediklerini ifade eden Kurum, şunları belirtti:"Riskli alanlarda hiçbir esnafımızın ticari faaliyette bulunmasını istemiyoruz. Bu alanları, Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Türkiye'nin her yerinde dönüştürmek istiyoruz. Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili bir çalışmayı başlatıyoruz. Buradaki esnafımızın büyük bir kısmı taşınmış. Mevcut yerdeki kardeşlerimize de burada yeni yaşam alanı sunabilme adına yeni bir planlama sürecine girilmesi gerekiyor. Bu planlamaya ilişkin de yatay mimari esaslı, az katlı, bizim mahalle kültürümüzü yaşatacak o projeyi gerçekleştirmek istiyoruz."Bakan Kurum, projeyi esnafın rızası çerçevesinde yapacaklarını, 3'te 2 çoğunluk sağlanmadığı ve istenmediği takdirde projenin hayata geçirilmeyeceğini söyledi.  "Türkiye'nin genelinde kentsel dönüşüm sürecini inşallah önümüzdeki 20 yıl içinde tamamlamak istiyoruz." diyen Bakan Kurum, "Küçük Sanayi alanı da bizim Eskişehir'deki dönüşüm önceliğimizdir. Biz artık, şehirlerin 50 yılını, 100 yılını planlamak istiyoruz. Bu planlamayı hakkaniyet çerçevesinde yapmak istiyoruz. 50 yılın planını sizlerin de içinde bulunduğu süreçle yapmak istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu. AA

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Sanayide dev temel Sanayide dev temel Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ilk etap ..
İnsan odaklı projeler İnsan odaklı projeler Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum Mill..
Öğrenciler İçin fidan Öğrenciler İçin fidan İnönü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Orman Bölge Müdürlüğünün katkılarıy..
Kapılar sürekli açık Kapılar sürekli açık Valilik tarafından düzenlenen "Vatandaşla Buluşma Halk Günü Toplantısı" Vali Özd..
HABER ARŞİVİ
Yukarı