HABER AKIŞI

EŞLEŞTİRME İÇİN SON GÜN KUYRUĞU

 Tarih: 20-11-2020 13:26:55

Kısa adı HES olan Hayat Eve Sığar Kodu bugünden itibaren şehir içi toplu taşıma araçlarında bugünden itibaren zorunlu hale getirildi. Büyükşehir Belediyesi alınan önlemler kapsamında 5 Kasım itibarı ile otobüs ve tramvayda tek kullanımlık bilet uygulamasına son vermişti. İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda toplu taşınma araçlarında HES Kodu zorunluluğunun getirildiğini dikkate alan belediye, ESKART’ların eşleştirilmesi için bir çalışma başlattı.

Genelgenin hemen ardından Eskişehir halkına uyarıda bulunan Büyükşehir Belediyesi, vizesi dolan kartların yenilenmesi için şehrin çeşitli noktalarında halka kolaylık sağlanması amacıyla birimler oluşturdu. Ulaşım araçlarında kullanılan ESKART’larındaki vizesi dolan Eskişehirliler, Köprübaşı mevkiindeki ESBİLEM merkezine akın etti. Kasım ayının ilk haftası başlayan vize işlemi devam ederken HES Kodu uygulamasının da bugünden itibaren geçerli olacağı hatırlatıldı.ESKART’larıın vizesini yaptıran vatandaşların HES Kodu eşleştirmesi yapmaları gerektiğine dikkat çeken belediye yetkilileri “Artan vaklar sebebiyle ilgili Bakanlıkların talimatı üzerine böyle bir uygulamaya gidildi.Bu kapsamda 5 Kasım tarihi itibarı ile tek kullanımlık ulaşım biletleri kaldırıldı.Toplu taşıma araçlarından yararlanacak vatandaşlarımız vizesini yeniledikleri ESKART’larını HES Kodu ile eşleştirecek.Eşleştirme işlemi yaklaşık 1 dakika süren ve toplum sağlığı için önemli olan bir işlem.20 Kasım tarihinden itibaren pozitif veya temaslı olan ve ESKART kullanımı gerçekleştiren herkese İçişleri Bakanlığı’nca cezai işlem uygulanacak” diye uyarıda bulundular.

  GÜNDEM HABERLERİ
SORUN ÇOK ÇÖZÜM YOK SORUN ÇOK ÇÖZÜM YOK ESKİ Genel Kurulu’nda yatırım programı ve bütçe tartışıldı.
ANADOLU’NUN DERECELİ MEZUNLARI ANADOLU’NUN DERECELİ MEZUNLARI Anadolu Üniversitesi 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında dereceyle mezun olan öğren..
VEZNELER HAFTA SONU DA AÇIK VEZNELER HAFTA SONU DA AÇIK Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, emlak, çevre temizlik ve ilan reklam vergilerin..
HABER ARŞİVİ
Yukarı