istanbul escort
HABER AKIŞI

Eskişehir için el birliği

 Tarih: 13-03-2019 04:00:00
Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, Ağrılı ve Vanlı vatandaşlarla bir araya gelerek, “Yeni Eskişehir” vizyonunu anlattı. Sakallı, Eskişehir’i her anlamda dünyanın gelişmiş şehirleri ile rekabet edebilir bir hale getirmek için el birliği zamanı geldiğini söyledi.

31 Mart seçimlerinin hem Eskişehir hem de Türkiye için büyük önem taşıdığına dikkat çeken Burhan Sakallı, “Bu seçim bir anlamda hem Odunpazarı hem Tepebaşı hem Eskişehir hem de ülkemiz için son derece önemli, stratejik bir seçim. Sizin desteğinize bu noktada ihtiyacımız var” dedi. “Hepimizin ortak paydası ülkemiz ve şehrimiz” diyen Sakallı, “Eskişehir’in birçok sorunu var. Trafik sorunundan tutun, ulaşım sorununa, alt yapı sorunundan üretim eksikliği sorunlarına kadar pek çok sorunumuz var. Bunlar hayati ve Eskişehir’in geleceğini karartan sorunlar. Bizim iddiamız, Eskişehir’in bütün bu sorunlarını kısa, orta ve uzun vadede çözmek” ifadelerini kullandı. Eskişehir’in gelişim göstermek yerine gerilediğini söyleyen Sakallı, “Eskişehir 30 yıl önce Türkiye’nin ilk 6-7 şehrinden birisiyken, şimdi ilk 30 şehrinden biri. Eskişehir, 1 milyar dolar ihracat yaparken; 30 yıl önce kendisinden daha geride olan Bursa’nın bugün 18 milyar dolar ihracatı var. İnegöl’ün İ’si yokken, Eskişehir mobilya ihracatı yaparken; bugün Eskişehir’in toplam ihracatı, İnegöl’ün ihracatı ile eşit durumda” dedi. Sakallı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Normal belediyecilik hizmetlerini yapacağız. Yollar, bulvarlar yapacağız, güney ve kuzey çevre yolunu yapacağız, yan yollar yapacağız. Ama asıl yapmamız gereken şey, ekonomide, ticarette, sanayide, endüstride, akademide; Eskişehir’i hayatın her anlamında dünyanın gelişmiş şehirleri ile rekabet edebilir bir hale getireceğiz. Eğer şehrimize bir vizyon katacaksak, şehrimizi olduğu yerden bir üst lige çıkartacak isek, şehrimizi daha fazla üreten, istihdam sağlayan , katma değer yaratan bir şehir haline getirecek isek hep beraber çalışmaya ihtiyacımız var.” 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Nevruz Ateşi  Eskişehir’de Nevruz Ateşi Eskişehir’de Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından başlatılan gi..
RAKİP DEĞİL BİRLİKTEYİZ RAKİP DEĞİL BİRLİKTEYİZ Anadolu Üniversitesi (AÜ) ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) arasında ..
Yavrularımızı koruyacağız Yavrularımızı koruyacağız Eskişehir'de, alkol ve uyuşturucu bağımlıları ile yakınlarına ücretsiz psiko-sos..
AYNI RUH AYNI SEVDA AYNI RUH AYNI SEVDA Şehit aileleri ve gaziler, Eskişehir Valiliği tarafından 18 Mart Şehitleri Anma ..
  SİYASET HABERLERİ
Üçlü olsun güçlü olsun Üçlü olsun güçlü olsun Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, AK Parti Genel ..
Belediyeyi birlikte yöneteceğiz Belediyeyi birlikte yöneteceğiz Cumhur İttifakı Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Hasan Tuç, Tepebaşı’nı ve Eskişeh..
Siyaset değil hizmet Siyaset değil hizmet Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Kavacık ve Avlamış Mahallelerinde çok ..
KIRKA’YA TOPLU KONUT MÜJDESİ KIRKA’YA TOPLU KONUT MÜJDESİ Burhan Sakallı Seyitgazi Kırka’ya giderek vatandaşlarla buluştu.
HABER ARŞİVİ
Yukarı