istanbul escort
HABER AKIŞI

Eskişehir için el birliği

 Tarih: 13-03-2019 04:00:00
Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, Ağrılı ve Vanlı vatandaşlarla bir araya gelerek, “Yeni Eskişehir” vizyonunu anlattı. Sakallı, Eskişehir’i her anlamda dünyanın gelişmiş şehirleri ile rekabet edebilir bir hale getirmek için el birliği zamanı geldiğini söyledi.

31 Mart seçimlerinin hem Eskişehir hem de Türkiye için büyük önem taşıdığına dikkat çeken Burhan Sakallı, “Bu seçim bir anlamda hem Odunpazarı hem Tepebaşı hem Eskişehir hem de ülkemiz için son derece önemli, stratejik bir seçim. Sizin desteğinize bu noktada ihtiyacımız var” dedi. “Hepimizin ortak paydası ülkemiz ve şehrimiz” diyen Sakallı, “Eskişehir’in birçok sorunu var. Trafik sorunundan tutun, ulaşım sorununa, alt yapı sorunundan üretim eksikliği sorunlarına kadar pek çok sorunumuz var. Bunlar hayati ve Eskişehir’in geleceğini karartan sorunlar. Bizim iddiamız, Eskişehir’in bütün bu sorunlarını kısa, orta ve uzun vadede çözmek” ifadelerini kullandı. Eskişehir’in gelişim göstermek yerine gerilediğini söyleyen Sakallı, “Eskişehir 30 yıl önce Türkiye’nin ilk 6-7 şehrinden birisiyken, şimdi ilk 30 şehrinden biri. Eskişehir, 1 milyar dolar ihracat yaparken; 30 yıl önce kendisinden daha geride olan Bursa’nın bugün 18 milyar dolar ihracatı var. İnegöl’ün İ’si yokken, Eskişehir mobilya ihracatı yaparken; bugün Eskişehir’in toplam ihracatı, İnegöl’ün ihracatı ile eşit durumda” dedi. Sakallı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Normal belediyecilik hizmetlerini yapacağız. Yollar, bulvarlar yapacağız, güney ve kuzey çevre yolunu yapacağız, yan yollar yapacağız. Ama asıl yapmamız gereken şey, ekonomide, ticarette, sanayide, endüstride, akademide; Eskişehir’i hayatın her anlamında dünyanın gelişmiş şehirleri ile rekabet edebilir bir hale getireceğiz. Eğer şehrimize bir vizyon katacaksak, şehrimizi olduğu yerden bir üst lige çıkartacak isek, şehrimizi daha fazla üreten, istihdam sağlayan , katma değer yaratan bir şehir haline getirecek isek hep beraber çalışmaya ihtiyacımız var.” 

  GÜNDEM HABERLERİ
İşçinin hukuk zaferi İşçinin hukuk zaferi Nakliyat-İş Sendikası Eskişehir Reysaş'ta işten çıkarılan işçilerin önemli bir k..
ETİ işçisi çok mutlu ETİ işçisi çok mutlu Tek Gıda-İş Sendikası ile Eti Gıda A.Ş. arasında bir süredir devam eden ve 4 bin..
Dede torun başardı Dede torun başardı Eskişehir’de 12 yıldır topladıkları mavi kapaklar ile engelli vatandaşlara umut ..
Şehit aileleri baş tacımız Şehit aileleri baş tacımız İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, şehit aileleri, gaziler ve ailelerini ağır..
HABER ARŞİVİ
Yukarı