istanbul escort
HABER AKIŞI

ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA

 Tarih: 14-11-2018 12:24:54
TÜMSİAD ve ESO işbirliği ile düzenlenen büyükelçiler buluşması için 23 Afrika ülkesinin büyükelçileri ve ticaret ataşeleri Eskişehir’e geldi.

 İŞ KONSEYİ TOPLANACAK

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Eskişehir şubesinin ve Eskişehir Sanayi Odasının (ESO) işbirliği ev sahipliğinde 23 Afrika ülkesinin büyükelçileri ve ticaret ataşelerinin katılımıyla büyük bir buluşmaya imza atmaya hazırlanıyor. 13-15 Kasım'da gerçekleştirilecek "Eskişehir-Afrika Ülkeleri Turizm ve Sanayi İş Konseyi" toplantısına 23 Afrika ülkesinin büyükelçileri ve ticaret ataşeleri katılacak.

İLK KEZ ESKİŞEHİR’DE

İlk defa böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanan Eskişehir bu toplantıyla birlikte Afrika ülkeleri ile arasında turizm, sanayi, ticaret ve eğitim sektörlerinde güçlü bağların kurulması ve yeni iş birlikleri sağlamayı amaçlıyor. Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Eskişehir şubesince 23 Afrika ülkesinin büyükelçileri ve ticaret ataşelerinin katılımıyla organize edilen "Eskişehir-Afrika Ülkeleri Turizm ve İş Konseyi" toplantısı, 13-15 Kasım'da gerçekleştirilecek.

2023 HEDEFLERİNE UYGUN

TÜMSİAD Eskişehir Şube Başkanı Ali Engiz, yapılacak programın İstanbul ve Ankara’dan sonra Anadolu şehri Eskişehir’de ilk defa düzenlenecek olmasıyla birlikte Afrika ülkeleri ile arasında turizm,sanayi, ticaret ve eğitim sektörlerinde güçlü bağların kurulması ve yeni iş birlikleri sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Engiz, “Şehrimizin sanayi, turizm ve eğitimden daha çok ülkemizin 2023 hedeflerinde, ihracatın artmasında büyüyen, hızlı gelişen Eskişehir'in ilerlemesine katkısına olan inancımız tamdır.” sözlerini de açıklamalarına ekledi.

TEKNOLOJİ ŞEHRİ VURGUSU

Ali Engiz, Eskişehir sanayisinde üretilen ürünlerin Afrika pazarında da yerini alması için ellerinden gelen tüm çabayı gösterdiklerinin de altını çizdi. "Eskişehir'de üretilen ürünlerin Afrika ülkelerinde bilinmesi ve ihracatın artması, kentimizin turizmine katkıda bulunması çok önemli” diyen Engiz, “Bunun yanı sıra 3 üniversitemizle teknoloji ve eğitim olarak şehrimizin tanınması için böyle bir organizasyon gerçekleştiriyoruz. Konsey toplantısının kentimizdeki ticaret hacminin genişletilmesi, turizm gelirlerinin artması ve eğitim iş birliklerinin sağlanması amaçlanmaktadır. Ülkemizin ve Eskişehir sanayisinin gelişmesi, eğitim, kültür ve sanat alanında birçok önemli projeyi Türk ve Afrikalı yöneticilerle paylaşacağız." açıklamasında bulundu. Afrika’dan gelecek olan büyükelçileri ve ticaret ataşelerini ağırlamalarının kendileri için bir onur olduğunu ifade eden Engiz, Afrika ülkelerinden Eskişehir'e gelecek temsilcilerle toplantının ardından ikili görüşmeler gerçekleştireceklerini ve fabrika gezilerine katılacaklarını belirtti. 

  SİYASET HABERLERİ
Malıç’ta müjdeler verdi Malıç’ta müjdeler verdi Burhan Sakallı, ilçe ziyaretlerine Mihalıççık ile devam etti. Sakallı’ya Mihalıç..
Kardeşlik bozulmayacak Kardeşlik bozulmayacak AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, Yıldıztepe Mahallesind..
HABER ARŞİVİ
Yukarı