istanbul escort
HABER AKIŞI

ERASMUS’TA UYUM EĞİTİMİ

 Tarih: 13-04-2019 11:27:44

Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Birimi Erasmus+ Kurum Koordinatörlüğü tarafından ikinci oryantasyon toplantısı düzenlendi.

BİLGİLENDİRİCİ SUNUM YAPILDI

Erasmus+ ile yurt dışında eğitim alacak öğrenciler için hazırlanan toplantı, 10 Nisan Çarşamba günü Kongre Merkezi Salon Anadolu’da gerçekleştirildi. Toplantıda, önümüzdeki dönem Erasmus+ programı ile yurt dışında eğitim ve staj imkânından faydalanacak öğrenciler için; kabul mektubu, vize mektubu, sigorta işlemleri ve hibelendirme konularında bilgiler paylaşıldı. Ayrıca, Kurum Koordinatörleri Öğr. Gör. Seçil Aladağ, Öğr. Gör. Merve Dombaycı ve Ayşe Tuğba Ayrancı tarafından öğrencilerin dikkat etmesi gereken konular hakkında sunum yapıldı.

AŞAMA AŞAMA BİLGİLENDİRME

Erasmus+ oryantasyon toplantılarının önemine dikkat çeken Öğr. Gör. Seçil Aladağ, “Oryantasyon toplantılarına katılım gösterilmesi öğrencilerin süreçlerini sorunsuz bir şekilde yürütmeleri açısından oldukça önemli. Bu tarz toplantılarla öğrencilere aşama aşama bilgiler veriyor ve bazı tecrübeleri paylaşıyoruz. Program kapsamında tüm süreçlerin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için gerekli işlemleri ve dikkat edilmesi gereken noktaları belirtiyoruz.” dedi.

SİGORTA YAPTIRMAYI İHMAL ETMEYİN

Öğr. Gör. Merve Dombaycı ise, öğrencilerin Erasmus+ başvuru sürecinde toplaması gereken belgeler hakkında bilgi verdi. Dombaycı: "Süreç içerisinde gerçekleşen işlemler ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. Örneğin; bazı ülkelerde konsolosluk kanalıyla gerçekleştirilen işlemler olabiliyor. Bunun yanı sıra, sigorta konusu da çok önemli. Sigortanızı asla ihmal etmemelisiniz ve gerekli tüm belgeleri toparlamalısınız. Ayrıca, vize işlemleri sürecinde sigorta yaptırmanız da son derece önemli." ifadelerini kullandı. HM

HABER ARŞİVİ
Yukarı