HABER AKIŞI

Engel tanımadılar

 Tarih: 09-05-2018 04:00:00
Türkiye Yardım Sevenler Derneği Suzan Gürcanlı Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu'nun uygulaması olan engelli çocukların tasarlayıp yaptığı ürünlerin gösterildiği sergi, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi’nde açıldı.

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi’nde gerçekleştirilen sergide Suzan Gürcanlı Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu öğretmenleri, engelli çocukların ürünlerini sergiledi. Ürünlerin satın alınabildiği sergide eserler büyük ilgi gördü. Sergilenen ürünler arasında işlemeli kumaşlar, seramik kaplar, çeşitli kolye ve takıların yanı sıra ilgi çeken ürünler arasında karton ve çeşitli malzemelerden yapılmış süs eşyaları da ilgi odağı oldu. Asıl amaçlarının ürünlerin satılması değil sergilenmesi olduğunu belirten Türkiye Yardım Sevenler Derneği Suzan Gürcanlı Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu müdürü Yücel Beral, “Burada İletişim Fakültesi’nin katkılarıyla Topluma Hizmet çatısı altında öğrencilerimizin yaptığı çeşitli materyalleri sergiliyoruz ve isteyenlere satıyoruz. Öğrencilerimizin katkısıyla bir etkinlik düzenledik. Amaç, çocuklarımızın yaptığı çalışmaları sergilemek ve bu çocukları kaynaştırmak. Eserler tümüyle ağır ve orta düzeydeki otistik; çeşitli zihinsel engel türlerine sahip lise düzeyindeki çocuklarımızın bağımsız yaptığı, ürüne dönüştürdüğü çalışmalar. Burada asıl amaç satmak değil çocuklarımızın çalışmalarını göstermek, imkanlar sağlandığında neler yapabildiğini göstermek” şeklinde konuştu. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER YAŞAM HABERLERİ
  SİYASET HABERLERİ
Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri Seyitgazi’de bi..
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
HABER ARŞİVİ
Yukarı