istanbul escort
HABER AKIŞI

Endüstriyel tasarımcılar sanayici ile buluştu

 Tarih: 20-06-2018 04:00:00

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencileri, mezuniyet projelerini öğretim üyeleri ve sanayi temsilcilerinin yer aldığı jüri karşısında sundular. 2017-2018 öğretim yılı mezuniyet projeleri Birleşmiş Milletlerin önerdiği "Sürdürülebilir Kalkınma İçin 17 Hedef" çerçevesinde; spor, sağlık, iletişim, güvenlik, ulaşım ile iş ve ticaret hayatı gibi alanlarda birey ve toplum refahına katkıda bulunan tasarımlarla gerçekleştirildi. Tasarım öğretimini insan, sanayi ve toplum odaklı bütünsel bir bakış açısı ile yürüttüklerini belirten Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Yılmaz, bölümdeki her öğretim sürecinin yeni ve yenilikçi ürünler, hizmetler ve ortamlarla sonuçlandığını ifade etti. Her projenin kullanıcı ihtiyaçları ve deneyimi, form ve estetik çözümleri ile iş çevrelerine büyük uyum gösterdiğine dikkat çeken Yılmaz, “2017-2018 akademik yılı mezuniyet projelerimiz bölüm öğretim üyelerimiz ve sanayi temsilcilerinin katılımı ile oluşturulan bir jüri tarafından değerlendirildi. Oluşturulan jüri, projeleri tamamen yeni bir teknoloji, mevcut bir teknolojinin yeni bir alana uygulanması, mevcut teknolojinin geliştirilmiş bir uygulaması ve ticari başarı potansiyellerine göre derecelendirdi. Proje sunumlarında hem araştırma aşamasında hem de tasarım geliştirmede, her öğrencinin büyük ölçüde kendi kendini yöneterek, öğrenim hayatı boyunca aldığı bilgi, beceri ve sorgulama ruhu ile birbirinden bağımsız önemli çalışmalar yaptıkları gözlendi. Eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayan öğrencilerimize iş yaşamlarında başarılar diliyor, davetimizi kırmayarak mezuniyet proje sunum jürimizde yer alan değerli isimlere bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BÖLGE HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
resim yok NEVRUZ ATEŞİ ESKİŞEHİR’DE YANDI Her yıl geleneksel olarak kutlanan ve doğanın uyanışı olarak sembolize edilen Ne..
  SİYASET HABERLERİ
Eşit hizmet sürecek Eşit hizmet sürecek Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, kırsal mahallelerde gerçekleştirdiği z..
Sakallı’dan iki büyük müjde Sakallı’dan iki büyük müjde Burhan Sakallı, eğitim ve ulaşım anlamında şehrin genelini ilgilendiren iki büyü..
Üçlü olsun güçlü olsun Üçlü olsun güçlü olsun Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, AK Parti Genel ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı