istanbul escort
HABER AKIŞI

En iyi denetleyici tüketicinin kendisi

 Tarih: 19-10-2018 04:00:00
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Dünya Gıda Günü dolayısıyla bir etkinlik gerçekleştirildi.

KALABALIK DAVETLİ KATILDI

2 Eylül Ortaokulu’nda düzenlenen etkinliğe, İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Özden Akkaya, Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Sabri Çakır, il müdür yardımcıları, şube müdürleri, 2 Eylül Ortaokulu eğitimcilerinin yanı sıra 5 ve 6'ncı sınıf öğrencileri katıldı.  İl Tarım ve Orman Müdürü Alkan, yaptığı konuşmada, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO)'nun 16 Ekim 1945 tarihinde kurulduğunu ve bu tarihin her yıl Dünya Gıda Günü olarak kutlandığını belirtti.

 EYLEMLERİMİZ GELECEĞİMİZ

Bu yılın temasının “Eylemlerimiz, geleceğimizdir. 2030’a kadar tüm dünyada açlığa son vermek mümkün” olarak belirlendiğini ifade eden Alkan, farkındalığı artırarak açlığa son vermeye yönelik çalışmaların hızlandırılması, herkes için gıda güvenliği ve iyi beslenmenin teşvik edilmesinin amaçlandığını belirtti. Sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşmak için üreticilerin desteklendiğini ve ürünlerin de denetlendiğini aktaran Erkan Alkan, "En iyi denetçi tüketicinin kendisidir” dedi.  Daha sonra İl Müdürlüğü görevlisi Gıda Mühendisi Zuhal Ünal Canbaz tarafından "Sıfır açlık ve güvenilir gıdaya ulaşmak için neler yapabiliriz?” konulu sunum yapıldı.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
FRİGYA VADİSİ  BÜYÜK FIRSAT FRİGYA VADİSİ BÜYÜK FIRSAT “Eskişehir’in Jeoturizm Potansiyeli” konferansında konuşan öğretim üyesi Dr Erda..
 Kardeşlik için el ele Kardeşlik için el ele MÜSİAD Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan Duman ve Yönetim Kurulu Üyeleri İl Milli E..
Bütün toplumu kucaklayacağız Bütün toplumu kucaklayacağız Odunpazarı Kent Konseyi, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. ..
Kaportacıların 'dolu' mesaisi Kaportacıların 'dolu' mesaisi Eskişehir’de yağan dolu yüzlerce araçlara zarar verdi. Başvuru sayısı atınca kap..
HABER ARŞİVİ
Yukarı