HABER AKIŞI

En iyi denetleyici tüketicinin kendisi

 Tarih: 19-10-2018 04:00:00
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Dünya Gıda Günü dolayısıyla bir etkinlik gerçekleştirildi.

KALABALIK DAVETLİ KATILDI

2 Eylül Ortaokulu’nda düzenlenen etkinliğe, İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Özden Akkaya, Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Sabri Çakır, il müdür yardımcıları, şube müdürleri, 2 Eylül Ortaokulu eğitimcilerinin yanı sıra 5 ve 6'ncı sınıf öğrencileri katıldı.  İl Tarım ve Orman Müdürü Alkan, yaptığı konuşmada, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO)'nun 16 Ekim 1945 tarihinde kurulduğunu ve bu tarihin her yıl Dünya Gıda Günü olarak kutlandığını belirtti.

 EYLEMLERİMİZ GELECEĞİMİZ

Bu yılın temasının “Eylemlerimiz, geleceğimizdir. 2030’a kadar tüm dünyada açlığa son vermek mümkün” olarak belirlendiğini ifade eden Alkan, farkındalığı artırarak açlığa son vermeye yönelik çalışmaların hızlandırılması, herkes için gıda güvenliği ve iyi beslenmenin teşvik edilmesinin amaçlandığını belirtti. Sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşmak için üreticilerin desteklendiğini ve ürünlerin de denetlendiğini aktaran Erkan Alkan, "En iyi denetçi tüketicinin kendisidir” dedi.  Daha sonra İl Müdürlüğü görevlisi Gıda Mühendisi Zuhal Ünal Canbaz tarafından "Sıfır açlık ve güvenilir gıdaya ulaşmak için neler yapabiliriz?” konulu sunum yapıldı.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA TÜMSİAD ve ESO işbirliği ile düzenlenen büyükelçiler buluşması için 23 Afrika ül..
Genç çiftçilere destek Genç çiftçilere destek Günyüzü'nde Genç Çiftçi projesi kapsamında dağıtılan 170 küçükbaş hayvan sahiple..
Alp ailesinin anne acısı Alp ailesinin anne acısı Gazetemiz Köşe Yazarlarından Vedat Alp’in annesi Müşerref Alp hayata gözlerini y..
Han’ı mutlaka  alacağız Han’ı mutlaka alacağız AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ilçe ziyaretlerine ve..
  SİYASET HABERLERİ
İlçeler TBMM’ye gitti İlçeler TBMM’ye gitti Eskişehir İlçeleri Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, CHP Milletvekilleri Dr. J..
HABER ARŞİVİ
Yukarı