istanbul escort
HABER AKIŞI

EMPERYALİZM KOVULACAK

 Tarih: 15-02-2018 04:00:00
Memur-Sen’e bağlı sendikalar Çarşı tramvay durağı yakınında bir araya gelerek TSK’nın Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na tam destek verdi.

Grup adına açıklama yapan Memur-Sen İl Temsilcisi Muammer Karaman, “Sınırımızın yanı başında cirit atmaya yeltenen terör örgütlerinin kuruluş tarihçesini, Afrin’de yaşananların, çerçevesini AFrin merkezli Zeytin Dalı Harekatı’nın esbabı mucibesini doğru bir içerikle ortaya koymak gerekiyor.  Bunu başardığımızda, tarihin ve coğrafyanın Türkiye’ye yüklediği misyonun gereklerini, cephede verilen mücadelenin anlamını ve değerini doğru kavrayabilir ve bütün çıplaklığıyla bihakkın anlatabiliriz. Emperyalizmin yerli lejyonerlerinin, kapitalizmin içerideki sinsi işbirlikçilerinin algılarda oluşturmak istedikleri cepheyi de ancak bu şekilde dağıtabiliriz. Zeytin Dalı Türkiye’nin emperyalizme direnme iradesinin, emperyalistlerin Suriye’de oluşturmak istediği düzeni reddetme mücadelesinin adıdır. Afrin, emperyal aklın çöküşünü sağlayacak, sömürgen devletlerin Ortadoğu’dan göçüşünü hızlandıracak iradenin karargahıdır” dedi.

ONURLU SAVAŞ VERİLİYOR

Karaman sözlerine şöyle devam etti: “15 Temmuz’da FETÖ aparatıyla gerçekleştirilen işgal girişimi sırasında,  sınırımızın güneyinde PKK’lı teröristlerin tetikte bekletildiği herkesin malumu. Suriye’nin kuzeyinde DEAŞ ile PKK/PYD arasındaki dönüşümlü strateji de öyle. DEAŞ’la mücadele ediyor diyerek PYD’nin terör faaliyetlerinin DEAŞ’la üstünün örtüldüğünü de hepimiz biliyoruz. Daha da ötesi, DEAŞ’le mücadele hikayesi abartılarak PYD’nin silah sermayesi artırılarak, örgütler arası dayanışmanın derinleştirildiğini de biliyoruz. Biz Sulh diyoruz. Biz adalet istiyoruz. Fakat emperyalizm bölgemizden kovulmadan emperyal taşeronu kanlı terör örgütlerinin kökü kazınmadan bunun sağlanamayacağını da çok iyi biliyoruz. Bu yüzden de çok rahat şunu deklare ediyoruz. ‘Türkiye, terörle mücadele ediyor., emperyalizme karşı da onurlu bir savaş veriyor. Tam da bu yüzden Türkiye’nin Afrin’de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı’nı  bütün benliğimizle destekliyor, cephede vuruşan askerlerimize de ‘Allah yardımcınız olsun’ diyoruz.” 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
İKRAMİYE MÜJDESİ İKRAMİYE MÜJDESİ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “İkramiyeler konus..
Kar fena bastırdı Kar fena bastırdı Eskişehir'de sabaha karşı başlayan ve giderek şiddetini arttıran kar yağışı kent..
  SİYASET HABERLERİ
HABER ARŞİVİ
Yukarı