istanbul escort
HABER AKIŞI

EMEKÇİNİN HAKKINI VERİN

 Tarih: 18-01-2018 04:00:00
Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Hüseyin Kararman Tıp Fakültesi’nde çalışan sağlık emekçilerinin haksızlığa uğradığını belirterek yetkililere sitem etti.

HAKSIZLIK YAPILIYOR

Kararman yaptığı açıklamada, “Tıp Fakültesi Hastanemizde sağlık çalışanlarının uğradığı haksızlıklar ve yapılan eziyetler tahammül edilemez bir boyuta ulaşmıştır. Bugün doktorundan hemşiresine, ebesinden sağlık teknikerine, memurundan hizmetlisine kadar tüm çalışanlar sıkıntı içerisindedir. Bugün performans ücretleri ne yazık ki adeta sıfırlanmıştır. Çalışanlar sabit ek ödemeye mahkum hale getirilmiştir.  Çalışanın hakkı, alınterinin karşılığının verilmemesini kabul etmiyoruz” dedi.

KABUL EDİLEMEZ

Kararman, “Biz döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması için yoğun bir çaba harcarken burada var olan hakkımızın verilmemesini kabul etmemiz mümkün değildir. Şöyle ki zaten hakkaniyetle dağıtılmayan performanslar, hakkı olmadığı halde hastane dışında çalışan bazı kesimlere dağıtılmaktır. Bu haksızlığın bir an evvel düzeltilmesi ve sağlık çalışanının haklarının korunması, motivasyonu ve iş barışını sağlayacaktır” diye konuştu.

  GÜNDEM HABERLERİ
İKRAMİYE MÜJDESİ İKRAMİYE MÜJDESİ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “İkramiyeler konus..
Kar fena bastırdı Kar fena bastırdı Eskişehir'de sabaha karşı başlayan ve giderek şiddetini arttıran kar yağışı kent..
  SİYASET HABERLERİ
HABER ARŞİVİ
Yukarı