HABER AKIŞI

EMEKÇİNİN HAKKINI VERİN

 Tarih: 18-01-2018 04:00:00
Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Hüseyin Kararman Tıp Fakültesi’nde çalışan sağlık emekçilerinin haksızlığa uğradığını belirterek yetkililere sitem etti.

HAKSIZLIK YAPILIYOR

Kararman yaptığı açıklamada, “Tıp Fakültesi Hastanemizde sağlık çalışanlarının uğradığı haksızlıklar ve yapılan eziyetler tahammül edilemez bir boyuta ulaşmıştır. Bugün doktorundan hemşiresine, ebesinden sağlık teknikerine, memurundan hizmetlisine kadar tüm çalışanlar sıkıntı içerisindedir. Bugün performans ücretleri ne yazık ki adeta sıfırlanmıştır. Çalışanlar sabit ek ödemeye mahkum hale getirilmiştir.  Çalışanın hakkı, alınterinin karşılığının verilmemesini kabul etmiyoruz” dedi.

KABUL EDİLEMEZ

Kararman, “Biz döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması için yoğun bir çaba harcarken burada var olan hakkımızın verilmemesini kabul etmemiz mümkün değildir. Şöyle ki zaten hakkaniyetle dağıtılmayan performanslar, hakkı olmadığı halde hastane dışında çalışan bazı kesimlere dağıtılmaktır. Bu haksızlığın bir an evvel düzeltilmesi ve sağlık çalışanının haklarının korunması, motivasyonu ve iş barışını sağlayacaktır” diye konuştu.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA TÜMSİAD ve ESO işbirliği ile düzenlenen büyükelçiler buluşması için 23 Afrika ül..
Genç çiftçilere destek Genç çiftçilere destek Günyüzü'nde Genç Çiftçi projesi kapsamında dağıtılan 170 küçükbaş hayvan sahiple..
Alp ailesinin anne acısı Alp ailesinin anne acısı Gazetemiz Köşe Yazarlarından Vedat Alp’in annesi Müşerref Alp hayata gözlerini y..
Han’ı mutlaka  alacağız Han’ı mutlaka alacağız AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ilçe ziyaretlerine ve..
  SİYASET HABERLERİ
İlçeler TBMM’ye gitti İlçeler TBMM’ye gitti Eskişehir İlçeleri Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, CHP Milletvekilleri Dr. J..
HABER ARŞİVİ
Yukarı