istanbul escort
HABER AKIŞI

Eğitimde büyük gurur

 Tarih: 11-02-2019 04:00:00

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Eskişehir adına eTwinning Portalı kapsamında yürütülen başarılı projeleri gerçekleştiren öğretmen ve okul müdürlerine teşekkür belgesi verdi. İletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek amacıyla 40 ülkenin Eğitim Bakanlarının işbirliğiyle oluşturulmuş eTwinning Avrupa Okul Ağı’na kayıtlı 653 bin öğretmen, 204 bin okul ve 85 bin proje bulunuyor. 2018 yılından itibaren başarılı projeler yapan ve işbirliği içinde ekip ruhuyla çalışan okullar için ‘eTwinning School( Okul) Etiketi’ ödülü uygulaması başlatıldı. Bu etiket için 2 aşamalı olarak alınan başvurularda uygun okullar değerlendirildi ve dünyada 1212, Türkiye’de 179, Eskişehir’de 5 okul eTwinning Okulu olarak ilan edildi. Bu okullar; “Beyhan-Rıfat Çıkılıoğlu Anadolu Lisesi, Eskişehir Anadolu Lisesi, Eskişehir Fatih Fen Lisesi, Şehit Yunus Baykal Ortaokulu ve Murat Atılgan Ortaokulu” oldu.

YENİLERİ EKLENECEK

2019 - 2020 yılları için açılan başvurular kapsamında 11 okul birinci aşamayı geçerek ikinci aşama için çalışmalarını devam ettiriyor. O okullar ise, “Toki Şehit Savaş Kubaş Anadolu Lisesi, Vali Sami Sönmez İlkokulu, Mehmet Gedik Ortaokulu, Milli Zafer İlkokulu, 1.Hava İkmal Bakım Merkezi İlkokulu, Toki Şehit İsmail Tetik Anadolu Lisesi, Şehit Piyade Astsubay Çavuş Soner Özübek İlkokulu, Kardeşler Ortaokulu, Cemal Mümtaz Sosyal Bilimler Lisesi, Şehit Yunus Baykal Ortaokulu ve Beyhan- Rıfat Çıkılıoğlu Anadolu Lisesi.”

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
FRİGYA VADİSİ  BÜYÜK FIRSAT FRİGYA VADİSİ BÜYÜK FIRSAT “Eskişehir’in Jeoturizm Potansiyeli” konferansında konuşan öğretim üyesi Dr Erda..
 Kardeşlik için el ele Kardeşlik için el ele MÜSİAD Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan Duman ve Yönetim Kurulu Üyeleri İl Milli E..
Bütün toplumu kucaklayacağız Bütün toplumu kucaklayacağız Odunpazarı Kent Konseyi, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. ..
Kaportacıların 'dolu' mesaisi Kaportacıların 'dolu' mesaisi Eskişehir’de yağan dolu yüzlerce araçlara zarar verdi. Başvuru sayısı atınca kap..
HABER ARŞİVİ
Yukarı