HABER AKIŞI

Eczacılar geleceği konuştu

 Tarih: 30-04-2018 04:00:00

Anadolu Üniversitesi Eczacılık ve Sağlık Kulübü’nün düzenlediği “6’ncı Her Yönüyle Eczacılık Sempozyumu”, Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi Salon 2016’da başladı. Sempozyuma, eczacılık sektöründen de pek çok temsilci katıldı. Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Öztürk ve 9. Bölge Eskişehir- Bilecik Eczacı Odası Başkanı Ecz. Yücel Yenilmez’in de konuşmalarıyla katkıda bulunduğu sempozyumun açılışında görüşlerini dile getiren Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zafer Asım Kaplancıklı, “Sizleri, Türkiye’nin güzide bir Eczacılık Fakültesine sahip olan Anadolu Üniversitesi’nde ağırlamaktan mutluluk duyduğumu dile getirmek istiyorum. Eczacılık mesleğinde özellikle genç arkadaşlarımıza kariyer planlarında ışık tutacak, öğrencilerimize mesleğin ayrıntılarını öğretecek bu tür toplantıların gerçekleştirilmesini önemsiyorum” dedi. Eczacıların, halkın en kolay ulaşabildiği sağlık profesyoneli olduğunu ifade eden Prof. Dr. Kaplancıklı, konuya ilişkin görüşlerini şu şekilde aktardı: “Eczacı olarak ben çok şanslı bir kariyer geçirdim. Askere gittiğimde bana kurada Milli Savunma Bakanlığı Ordu İlaç Fabrikası Komutanlığı çıktı. Askerlikte, 16 ayım bir fabrikada servis şefi ve ilaç ruhsatı hazırlama komisyon üyesi olarak geçti. Burada mesleğin bambaşka bir boyutunu tanıdım. Son iki yıldır da Sağlık Bakanlığı Türk İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nda komisyon görevim var. Bu sempozyumun, eczacılık alanına ve özellikle mezun olacak öğrencilerimize büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum.”  Üç gün boyunca devam edecek sempozyum kapsamında eczacılık sektörünün önemli isimleri, öğrenciler ile deneyimlerini paylaşacak. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
 45 yıldır mahalle ondan soruluyor 45 yıldır mahalle ondan soruluyor Eskişehir'de 45 yıldır muhtarlık yapan Musa Kaya, yeni dönemde makamını devretme..
HASTALARA UMUT MERKEZİ HASTALARA UMUT MERKEZİ Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi..
Bu karar ideolojiktir Bu karar ideolojiktir Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Danıştay 8. Dairesinin, i..
Konut satışları  yüzde 11 düştü Konut satışları yüzde 11 düştü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir’..
  SİYASET HABERLERİ
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı