HABER AKIŞI

e- ticareti öğreniyoruz

 Tarih: 27-10-2019 04:00:00

Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinin düzenlediği "Her Yönüyle E-Ticaret Paneli", Yunus Emre Kampüsü Öğrenci Merkezi Salon 2009'da gerçekleştirildi. Öğretim elemanları ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği panelde; Ticaret Bakanlığı Ticaret Uzmanı Ömer Faruk Ergün, GittiGidiyor Uluslararası Ticaret Müdürü Erkan Yozkat, GittiGidiyor Bilgi Güvenliği Müdürü Aydoğan Ovat ve marka vekili Av. Dr. Barış Günaydın konuşmacı olarak yer aldı. Etkinliğin açılışında konuşan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, dijitalleşmenin çağımızdaki önemine dikkat çekerek “Göreve geldiğim günden itibaren Anadolu Üniversitesi’nde dijitalleşme üzerine yoğunlaştık. Bu kapsamda da ilk olarak Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (SODİGEM) yönetmeliğini hazırladık ve kurduk. Sonrasında ise Anadolu Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi’ni harekete geçirdik. Bu süreç içerisinde ayrıca dijital okuryazarlık eğitimlerini verdik ve bununla ilgili sınavlarımızı gerçekleştirdik. Dijital dünyada var olmak, sosyal medya kullanımını veya eğitimlerini ifade etmiyor, dijital dünyayı anlamayı da gerektiriyor. Bu dünya çok farklı. Ticareti, saatleri, kriminal olayları yaşadığımız dünya ile çok farklılıklar gösteriyor. O nedenle de bu dünyayı görmek yetmiyor, anlamak da gerekiyor” dedi. Panelin açılış konuşmasını yapan İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şebnem Tosunoğlu, Anadolu Üniversitesinin dijital dönüşümün izlerini takip ederek, bu kapsamda da pek çok etkinliğe ev sahipliği yaptığını belirterek “Ülkemiz ekonomisinin oluşturduğu katma değeri ve rekabet gücünü yükseltmek için dijital dönüşüm sürecinin belirleyici olduğunu biliyor ve buna inanıyoruz. Son yıllarda iyice hızını artıran dijital dönüşüm ile müşteri alışkanlıkları ve beklentileri sürekli değişiyor. Ama her sektörde e-ticaret, firmalar için bir gereklilik hâline gelmiş durumda” ifadelerini kullandı. Etkinlik, açılış konuşmalarının ardından ise panelistler; Ticaret Bakanlığı Ticaret Uzmanı Ömer Faruk Ergün, GittiGidiyor Uluslararası Ticaret Müdürü Erkan Yozkat, GittiGidiyor Bilgi Güvenliği Müdürü Aydoğan Ovat ve marka vekili Av. Dr. Barış Günaydın’ın konuşmalarıyla devam etti. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
YENİ NORMAL HIZLI BAŞLADI YENİ NORMAL HIZLI BAŞLADI Eskişehir’de koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında kapalı olan işletmeler..
Otogarda hareket var Otogarda hareket var Koronavirüs tedbirleri sonrasında normalleşme dönemine girilmesi ile birlikte aç..
Basına paket şart Basına paket şart CHP’nin gazeteci kökenli Milletvekili Utku Çakırözer’in hazırladığı Mayıs ayına ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı