HABER AKIŞI

Dünyanın en büyüğü

 Tarih: 14-04-2018 04:00:00  -   Güncelleme: 29-05-2018 02:04:45

Birlik Vakfı Eskişehir Şubesi tarafından geleneksel hale getirilen Pazartesi Konuşmalarının son konuğu Yeşilay Eskişehir Şube Başkanı Dr. Sıtkı Karaca oldu. Birlik Vakfı Eskişehir Şubesi Konferans Salonu’nda “Yeşilay Tarihi, Amaçları, Bağımlılık ve Sigara Bağımlılığının Etkileri” başlıklı bir konuşma yapan Karaca şunları anlattı: “Yeşilay nedir? Yeşilay bir müessesedir ve Türk toplumuna ait bir müessesedir. Yeşilay dünyada Türkiye kökeninden yola çıkarak 36 ülkede escort bayan örgütlenmiştir ve beş alanda mücadele etmektedir. Bunlar sigara, alkol, kumar, teknoloji ve uyuşturucu bağımlılıkları. Bu konularda mücadele eden tek sivil toplum kuruluşudur Yeşilay. Son 7 yıla kadar toplam 5 bin üyesi ve 26 şubesi vardı.  Son 7 yıla baktığımız zaman üye sayısının 60 bini aştığını, şube sayısının 100’ü geçtiğini görüyoruz. Bu haliyle dünyanın en büyük projelerinden birisidir. Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Projesini yürütüyor ve her yıl 11-13 milyon öğrenciye bağımlılıkla ilgili sempozyum veriyor, bilgi aktarımı yapıyor. Böyle baktığımızda da önemli ve etkin bir sivil toplum kuruluşu örneği karşımıza çıkıyor.” 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
 45 yıldır mahalle ondan soruluyor 45 yıldır mahalle ondan soruluyor Eskişehir'de 45 yıldır muhtarlık yapan Musa Kaya, yeni dönemde makamını devretme..
HASTALARA UMUT MERKEZİ HASTALARA UMUT MERKEZİ Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi..
Bu karar ideolojiktir Bu karar ideolojiktir Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Danıştay 8. Dairesinin, i..
Konut satışları  yüzde 11 düştü Konut satışları yüzde 11 düştü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir’..
  SİYASET HABERLERİ
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı