HABER AKIŞI

DSP’YE YENİ İL BAŞKANI

 Tarih: 15-11-2020 15:52:24

DSP Eskişehir il Başkanı Hüdaver Bekler"in istifasıyla yeniden oluşturulan DSP İl Yönetiminde Salih Güven DSP Eskişehir İl Başkanlığına atandı. DSP atanan yeni Başkan Salih Güven 35 yaşında olan DSP'nin, 12 Eylül'den sonra kurulan ve halen aktif olan  "Türkiye'nin en eski partisi" olduğunu iddia etti.

Güven, "3 kez ülke yönetmiş, bir çok başarılı belediye başkanını kamuoyunun önüne çıkartmıştır. DSP bugün yine kendisine duyulan ihtiyaca cevap vermek için mücadelesini sürdürmektedir. Eskişehir il örgütü olarak çalışmalarımıza etkin olarak devam edecek, partimizi ileriye taşıyacağız

Partisinin vizyonunu "Herkesi Kucaklamak" olarak açıklayan Güven açıklamasını şöyle noktaladı: "Ülkemizde evrensel sol değerleri somut ve soyut somut ve soyut koşulları harmanlayarak Atatürk'ün izinde, Kurucu- Kuramcı genel başkan Bülent Ecevit'in ışığında, genel başkanımız Önder Aksakal önderliğinde vatansever, milliyetçi, sol, sosyal politikaların sahibi DSP, iktidar mücadelesini ilk günkü gibi sürdürmektedir” dedi. 

HABER ARŞİVİ
Yukarı