istanbul escort
HABER AKIŞI

DSİ’den su savunması

 Tarih: 08-08-2019 04:00:00

Büyükşehir Belediyesi’nin Eskişehir’in tek su kaynağı Porsuk Barajı ile ilgili yaptığı uyarıya DSİ’den savunma geldi. DSİ 3. Bölge Müdürü Murat Gül kısa bir yazılı açıklama yaparak, “Bilindiği üzere Porsuk Barajı, öncelikli olarak Eskişehir ilinin içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanması, Eskişehir ilinin taşkınlardan korunması, Eskişehir ovasının sulanması ve enerji üretmek amacıyla inşa edilmiştir. Eskişehir İlinin içme ve kullanma suyu ihtiyacı yıllık yaklaşık 43 hm3, Eskişehir Sulama suyu ihtiyacı yıllık 90-110 hm3 olarak değişmektedir. 07.08.2019 tarihi itibariyle Porsuk Barajının doluluk oranı % 47 ve 202 hm3 aktif hacme sahip olup geçen yıl aynı tarihte barajda%38 doluluk oranı ve 166 hm3 su bulunmaktaydı.  Ayrıca yine haberde Porsuk yatağına aşırı su bırakıldığı şeklinde yanlış bir bilgi ifade edilmiş, gerçekte Porsuk yatağına barajdan kontrollü bir şekilde doğal hayatı koruma amacı dışında fazla su bırakılmamaktadır” dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Ayak basmadık yer kalmayacak Ayak basmadık yer kalmayacak AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ‘’EİYAP ve Köy Köy Eskişehir’’ ..
Orman Bölge isyan etti Orman Bölge isyan etti Orman Bölge Müdürlüğü Seyitgazi’de yaşanan orman yangını nedeniyle sosyal medyad..
Konut satışları resmen çakıldı Konut satışları resmen çakıldı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir'..
15 milyonluk şeffaf ihale 15 milyonluk şeffaf ihale Odunpazarı Belediyesi, Vişnelik Mahallesi Atatürk Bulvarı Kayıhan Sokak No:1 adr..
  SİYASET HABERLERİ
AK PARTİ 18 YAŞINDA AK PARTİ 18 YAŞINDA AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, AK Parti'nin 18. kuruluş yıldönümü dolay..
HABER ARŞİVİ
Yukarı