istanbul escort

HABER AKIŞI

DSİ’den su savunması

 Tarih: 08-08-2019 04:00:00

Büyükşehir Belediyesi’nin Eskişehir’in tek su kaynağı Porsuk Barajı ile ilgili yaptığı uyarıya DSİ’den savunma geldi. DSİ 3. Bölge Müdürü Murat Gül kısa bir yazılı açıklama yaparak, “Bilindiği üzere Porsuk Barajı, öncelikli olarak Eskişehir ilinin içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanması, Eskişehir ilinin taşkınlardan korunması, Eskişehir ovasının sulanması ve enerji üretmek amacıyla inşa edilmiştir. Eskişehir İlinin içme ve kullanma suyu ihtiyacı yıllık yaklaşık 43 hm3, Eskişehir Sulama suyu ihtiyacı yıllık 90-110 hm3 olarak değişmektedir. 07.08.2019 tarihi itibariyle Porsuk Barajının doluluk oranı % 47 ve 202 hm3 aktif hacme sahip olup geçen yıl aynı tarihte barajda%38 doluluk oranı ve 166 hm3 su bulunmaktaydı.  Ayrıca yine haberde Porsuk yatağına aşırı su bırakıldığı şeklinde yanlış bir bilgi ifade edilmiş, gerçekte Porsuk yatağına barajdan kontrollü bir şekilde doğal hayatı koruma amacı dışında fazla su bırakılmamaktadır” dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Söz verdik yapıyoruz Söz verdik yapıyoruz 31 Mart 2019 seçimlerinde ikinci kez göreve yeniden seçilen Odunpazarı Belediye ..
Kiralık dönemi bitecek Kiralık dönemi bitecek Kiralık araçları bitirmeyi amaçlayan Odunpazarı Belediyesi, 16 yeni çöp kamyonla..
Günay Paris’te konuştu Günay Paris’te konuştu AK Parti Eskişehir Milletvekili ve AKPM Üyesi Prof. Dr. Emine Nur Günay, AKPM So..
5 yıl uyumlu çalışacağız 5 yıl uyumlu çalışacağız Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Tepebaşı bölgesinde ilk kez göreve seç..
HABER ARŞİVİ
Yukarı