HABER AKIŞI

DSİ’DEN 18 YILDA 9 BARAJ 9 GÖLET

 Tarih: 11-01-2021 11:54:14

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Eskişehir’e yaptığı yatırımlarla önemli projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Eskişehir’e son 18 yılda yapılan 9 baraj ve 9 gölet ile hem tarım arazilerinden en yüksek fayda sağlanıyor hem de musluklara sağlıklı içilebilir su ulaştırılıyor.

DSİ tarafından yapılan yazılı açıklamada, ’’Ziraat faaliyetlerinin gelişmesi amacıyla Eskişehir’e son 18 yılda 92 tesis ve 1 milyar 564 milyon 209 bin TL yatırım yaptık. Yapılan bu yatırımlarla birlikte 9 baraj ve 9 gölet kazandırdık’’ denildi.

Eskişehir’deki su kaynaklarını değerlendirmek için yeni baraj ve gölet çalışmalarının devam ettiğini belirten DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, "Vatandaşlarımızın ve çiftçilerimizin kalkınması için baraj, gölet ve sulama tesisleri çok önem taşımakta. 1.5 milyon metreküp su depolama kapasiteli tesisinin ve diğer 3 barajın yapım çalışmaları devam ediyor” dedi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
SALGINDA DÖNÜM NOKTASI SALGINDA DÖNÜM NOKTASI Sağlık çalışanlarının aşılanması başladı. İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge “Aşı çalış..
Tünelin ucundaki ışık covid-19 aşısı Tünelin ucundaki ışık covid-19 aşısı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları v..
GENEL MÜDÜRDEN YERİNDE İNCELEME GENEL MÜDÜRDEN YERİNDE İNCELEME Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Keleşer, Esk..
HABER ARŞİVİ
Yukarı