HABER AKIŞI

Dönüm noktası

 Tarih: 20-05-2020 12:34:16

Özel Gürlife hastanesi Başhekimi Dr. Ali Özdemir, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için “19 Mayıs Aziz Milletimiz için tarihi bir gün, önemli bir dönüm noktasıdır. Milli Mücadelenin ilk kıvılcımı, milletçe tekrar bağımsızlığa yürüyüşümüzün ilk adımıdır. Bu tarihi günün, Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak bağımsızlık mücadelemizi resmen ve fiilen başlatışının, 101. yıl dönümünü kutlamanın heyecan ve coşkusunu yaşıyoruz.” mesajını verdi. Sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı:“Tüm dünyanın önemli bir küresel krizle baş etmeye çalıştığı bu günlerde millet olarak birlik ve beraberliğimizi koruyarak bu sıkıntılı günleri aşacağımıza inanıyoruz. Bağımsızlık yolunda verilen mücadelenin başlangıç noktası olan 19 Mayıs 1919 gününün 101. yıl dönümünde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ' Bir gün ulusu sizin gibi beni anlamış gençlere bırakacağımdan çok memnun ve mesudum.' sözleriyle Türk Gençliğine verdiği değeri bir kere daha anlıyoruz.”

  GÜNDEM HABERLERİ
Yağmur durduramadı Yağmur durduramadı Sokağa çıkma kısıtlamasının 0-14 yaş gurubu için kalkmasıyla birlikte dışarı çık..
TOPLANTILAR İNTERNETTEN TOPLANTILAR İNTERNETTEN Büyükşehir Belediyesi, bu süreçte üst düzey toplantıları da internet ortamına ta..
Yağmur sevinç yarattı Yağmur sevinç yarattı Türkiye'nin önemli tarım merkezlerinden olan Eskişehir'de uzun süredir yağmura h..
Gün Sazak unutulmadı Gün Sazak unutulmadı Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık, 1980'de evinin önünde çapraz ateşe tutula..
HABER ARŞİVİ
Yukarı