istanbul escort
HABER AKIŞI

Devletine bağlı toplum

 Tarih: 13-03-2019 04:00:00
Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Hukuk Politikaları Kurulu Üyesi Ayşe Türkmenoğlu ve beraberindeki heyet Eskişehir Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği (EKKKDD) yönetim kurulu ile bir araya geldi. Türkmenoğlu, “Devletlerine en bağlı topluluklardan birisi Kafkas topluluğudur” dedi.

Kafkas Kültür Evinde gerçekleşen ziyarette AK Parti Milletvekili Nabi Avcı, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan, AK Parti Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Hasan Tuç, Osmangazi Üniversitesi eski Rektörü Fazıl Tekin, EKKKDD Başkanı Cihan Ertok hazır bulundu. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu, annesinin de çerkes kökenli olması sebebiyle Kafkas Kültür Evindeki çerkes sofrası ile çocukluğuna döndüğünü ifade etti. Türkmenoğlu, Çerkesleri asil bir halk olarak niteleyerek, “Kafkaslar ve çerkesler hakkında yaptığım araştırmalarda bu halkların ne kadar asil ne kadar cesur insanlar olduğunu ama bir o kadarda çilekeş olduklarını çok iyi biliyorum. Devletlerine en bağlı topluluklardan birisi Kafkas topluluğudur” dedi. Milletvekili Nabi Avcı, “2011’den beri ben Eskişehir’de milletvekilliği yapıyorum. Her defasında çerkes dostlarımız, hanımlarımız ve beylerimizden kabul gördük. Hepsine çok teşekkür ediyorum” dedi. Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sakallı ise Odunpazarı Belediye başkanı olduğu dönemlerde Kafkas Kültür Evinin açılışını birlikte yaptıklarını söyledi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Nevruz Ateşi  Eskişehir’de Nevruz Ateşi Eskişehir’de Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından başlatılan gi..
RAKİP DEĞİL BİRLİKTEYİZ RAKİP DEĞİL BİRLİKTEYİZ Anadolu Üniversitesi (AÜ) ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) arasında ..
Yavrularımızı koruyacağız Yavrularımızı koruyacağız Eskişehir'de, alkol ve uyuşturucu bağımlıları ile yakınlarına ücretsiz psiko-sos..
AYNI RUH AYNI SEVDA AYNI RUH AYNI SEVDA Şehit aileleri ve gaziler, Eskişehir Valiliği tarafından 18 Mart Şehitleri Anma ..
  SİYASET HABERLERİ
Üçlü olsun güçlü olsun Üçlü olsun güçlü olsun Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, AK Parti Genel ..
Belediyeyi birlikte yöneteceğiz Belediyeyi birlikte yöneteceğiz Cumhur İttifakı Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Hasan Tuç, Tepebaşı’nı ve Eskişeh..
Siyaset değil hizmet Siyaset değil hizmet Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Kavacık ve Avlamış Mahallelerinde çok ..
KIRKA’YA TOPLU KONUT MÜJDESİ KIRKA’YA TOPLU KONUT MÜJDESİ Burhan Sakallı Seyitgazi Kırka’ya giderek vatandaşlarla buluştu.
HABER ARŞİVİ
Yukarı