Son Dakika : FRİGYA DAVETİ 12/6/2016
Anasayfa Güncel Bölge Spor Polisiye Ekonomi Kültür-Sanat Dünyadan Yurttan Haberler Günün Haberleri Otomobil Haftanın Söyleşisi
Haber Arşivi | İlk Sayfa Arşivi | Astroloji | Eskişehir'den Kareler | Vizyondakiler | Künye | İletişim
Güncel   /   [01.08.2012]
Seramikte büyük hedef

Mayıs 2010 tarihinde 10 kurucu üyesi ile yola çıkan ve bugün 37 üyesi bulunan Eskişehir Bilecik Kütahya Seramik İş Kümesi, bölgesel bir seramik marka oluşturmak için çalışmalarına devam ediyor. Konu ile ilgili olarak Gazetemize özel açıklamada bulunan Yönetim Kurulu Başkanlığını ve Vitra Karo Genel Müdürü Zeki Şafak Ozan, “2012 yılı Nisan ayından açıklanan Yeni Teşvik Paketi ile aynı sektörde faaliyet gösteren en az 5 yatırımcının gerçekleştireceği ve ortak faaliyet gösterilen alanda dikey veya yatay entegrasyonu sağlayacak yatırımların desteklenmesi ve de bir alt bölgedeki teşvik avantajlarından yararlanma imkanı için bölge seramik sektörü açısından kritik bir öneme sahip Bozüyük-Gündüzbey Lojistik Merkezi çalışmaları devam ediyor” dedi.

PROJE ÇALIŞTAYI

Teşviklerden yararlanabilme ve sürdürülebilirlik adına ortak akıl geliştirme amaçlı düzenlenen Küme Çalıştayına üye firma temsilcileri dahil olmak üzere Üniversiteler, Kalkınma Ajansları ve Ekonomi, Enerji ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlıkları’ndan temsilci ve küme paydaşları katıldığını belirten Başkan Ozan, “65 kişinin aktif olarak 7 çalışma grubunda yer aldığı çalıştay sonucu 38 yeni proje fikri ortaya atılmış, en beğenilen projeler oylamaya sunulmuş, uygulanabilirlikleri, etkiler ve teşviklerden yararlanabilirlikleri tartışılmıştır.

Diğer Haberler


Bu habere henüz yorum girilmemiş. İlk yorumu sen yap.
Okuyucu Yorumları


    
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Sehirgazetesi.com.tr sorumlu tutulamaz.
 
>
copyright © 2011 | Şehir Gazetesi
Design & Code by ASD