HABER AKIŞI

Denetimlerde ceza yağdı

 Tarih: 07-01-2018 04:00:00

Tepebaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü 2017 yılında da yaptığı denetimler ve kesilen cezalarla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Bu kapsama bölgede bulunan olumsuzlukları yetki alanı dâhilinde denetleyen, gerekli uyarıları ve işlemleri yapan Tepebaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 2017 yılında 247 adet suç zaptı tanzim ederek işlem yaptı. Tepebaşı Belediyesi Mavi Masa’ya gelen 1807 şikayet değerlendirilirken 907 adet tespit tutanağı işleme konuldu. Çeşitli nedenlerden dolayı karar verilen 247 adet ceza ilgililere iletildiği belirtildi.

CEZA TAKİPLERİ YAPILIYOR

 Zabıta Müdürlüğü’nün öne çıkan bazı diğer faaliyetler şu şekilde: “400 adet süreli ceza kararının takibi, 4446 adet esnafın kontrolü, Kabahatler Kanunu’na göre göre yapılan 315 işlem, Etiket kontrolü ile ilgili 60 adet işyerinde 4077 sayılı kanun uygulamaları izleme formunun tanzim edilmesi, Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde kitap, gazete ve dergi bulundurulması ile ilgili 60 adet işyerinde kontrol formunun tanzim edilmesi,”

2018’DE DEVAM EDECEK

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Tepebaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bölgede yaşayan vatandaşların belirli standartlar dahilinde hizmet alabilmeleri adına yürüttüğü çalışmalarına 2017 yılında olduğu gibi 2018 yılında da devam edeceği ifade edildi. Ayrıca ekipler, Tepebaşı’nda halkın güvenle gıda tüketimini sağlamak için de denetimlere aralıksız devam edileceği bildirildi. 

  SİYASET HABERLERİ
Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri Seyitgazi’de bi..
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
HABER ARŞİVİ
Yukarı