HABER AKIŞI

DAK’ta göreve hazır

 Tarih: 27-01-2020 04:00:00

Eskişehir Dorlion Arama Kurtarma Derneği (DAK) Başkanı Abdullah Aydıngör, dün akşam saatlerinde Elazığ'da meydana gelen 6,8 şiddetindeki deprem sonrası göreve her zaman hazır olduklarını bildirdi.

DAK yönetimi adına açıklama yapan Abdullah Aydıngör, "Dün akşam Elazığ Sivrice’de 6,8 büyüklüğünde olan deprem sebebi ile etkilenen tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına sabırlar, depremden yaralı olarak etkilenen vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Akşam saat 22:00’da AFAD, bölgeye destek olmak için kendilerinden 2 ekibin Ankara’ya sevk edildiği, bizim de bu kapsamda gerekli hazırlıkları yaparak kendilerinden bilgi beklenmesi iletildi. Gece konteynerde değerlendirme, malzemelerin tasnifi ve gidebilecek olan kişilerin belirlenmesi amacı ile toplandık. Malzemeler listelendi, 11 kişi kesin gidecek şeklinde kişiler belirlendi. Araç için Odunpazarı Belediyesi ile temasa geçildi. Saat 00.30 da AFAD’a gidilerek hazır olduğumuz bilgisi, operasyona katılacak kişilerin listesi verildi. AFAD’dan alınan bilgi yaklaşık 30 ilden bölgeye sevk olduğu, bu yoğunluk atlatıldıktan sonra sabah gerekli görülürse bizim de takviye ekip olarak gönderileceğimiz şeklindeydi. Sabah 07.00 da gelen haber ile bölgede ihtiyaçtan fazla ekip olduğu kendilerinden giden iki ekibinde Ankara ve Sivas’tan geri döndüğü bundan dolayı görevin iptal olduğu şeklinde bilgilendirme yapıldı" ifadelerini kullandı. İHA

  GÜNDEM HABERLERİ
15 yıl sonra YENİDEN! 15 yıl sonra YENİDEN! Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Kızılinler-Eşenkara Kür Merkezi Projesi ..
  SİYASET HABERLERİ
CHP’de Taşel kazandı CHP’de Taşel kazandı CHP Eskişehir 37. Genel Kurulu’nda 4 aday yarışırken çarşaf liste yapılan seçimd..
HABER ARŞİVİ
Yukarı