HABER AKIŞI

Çocuklar risk altında

 Tarih: 25-07-2020 11:53:56
AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay Adalet Komisyonu’nda ‘Internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin’ görüşmelerine katıldı. Sabah beşe kadar devam eden komisyon çalışmasında söz alan Günay çocukların karşı karşıya kaldığı risklerden bahsetti.

Sosyal medya düzenlemesinin çok gerekli olduğunun altını çizen Prof. Dr. Günay, “Sosyal medya düzenlemesinin konuşulduğu bir televizyon programına katılmıştım. Ertesi gün bir genç kızımız kız kardeşi ile ilgili bir mesaj paylaştı. Gönderdiği mesajı okuduğumda gerçekten ayrı bir kuşak olduğumu anladım, bambaşka bir dünya var. Ve bu kitle 14 yaş ve altı. Bu çocuklarımızın kimliksiz, cinsiyetsiz, hedefsiz birer birey olarak yetişmelerine yönelik sistemli girişimler var. Bu toplumsal bir sorun ve geleceğimiz için büyük bir risk. Bunun farkında olmalıyız, gerekli düzenlemeleri yapmalı, gerekli tedbirleri almalıyız” diye konuştu. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Müdür Bilge’den Şehir’e ziyaret Müdür Bilge’den Şehir’e ziyaret İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge, Şehir Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Keski..
Gökyüzünde tarihi gece Gökyüzünde tarihi gece Eskişehir’de Perseid Meteor Yağmuru gözlemi için Yusuflar Mahallesi’nde kamp kur..
Yeni projeler masada Yeni projeler masada Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) Başkanı Doç. Dr. Salim Atay ve b..
EFSAD’dan Ataç’a ziyaret EFSAD’dan Ataç’a ziyaret Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği Başk..
  SİYASET HABERLERİ
Sorun birlikte çözülmeli Sorun birlikte çözülmeli İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş, TCDD arazileri ile ilgili durumun belediyeler..
İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a Ziyaret Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, İY..
İTTİFAK BULUŞTU İTTİFAK BULUŞTU İYİ Parti Eskişehir İl Yönetimi, CHP Eskişehir İl Başkanlığına “hayırlı olsun” z..
HABER ARŞİVİ
Yukarı