HABER AKIŞI

Çocuk kanserine dikkat!

 Tarih: 16-01-2018 04:05:00
Yunus Emre Lions Kulübü son yıllarda büyük artış gösteren “Çocuk Kanseri'' konusuna dikkat çekmek için sempozyum düzenledi.

 Eskişehir Yunus Emre Lions Kulübü Başkanı Yurdaer Kaynak, “Dünyada her 3 dakikada bir, bir çocuğun yaşamını, ‘çocuk kanseri’ nedeniyle kaybediyor. Pek çok çocuk ise, hayatta kalsa bile sakat kalabilmektedir. Ülkemizde her yıl 2500 çocuk kanser oluyor. Çocukluk çağı kanserleri, erken teşhis ile pek çoğu tedavi edilebilen hastalıklardır. Ailelerin hastalık konusunda bilgili olması, çocuğun tedavisi ve hastalığın yenilmesi açısından çok önemlidir. Sempozyum, bu nedenle hayati önem taşımaktadır. Bizim en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın sağlığı, her şeyin üzerindedir” dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA TÜMSİAD ve ESO işbirliği ile düzenlenen büyükelçiler buluşması için 23 Afrika ül..
Genç çiftçilere destek Genç çiftçilere destek Günyüzü'nde Genç Çiftçi projesi kapsamında dağıtılan 170 küçükbaş hayvan sahiple..
Alp ailesinin anne acısı Alp ailesinin anne acısı Gazetemiz Köşe Yazarlarından Vedat Alp’in annesi Müşerref Alp hayata gözlerini y..
Han’ı mutlaka  alacağız Han’ı mutlaka alacağız AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ilçe ziyaretlerine ve..
  SİYASET HABERLERİ
İlçeler TBMM’ye gitti İlçeler TBMM’ye gitti Eskişehir İlçeleri Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, CHP Milletvekilleri Dr. J..
HABER ARŞİVİ
Yukarı