HABER AKIŞI

ÇİFTÇİYİ KADERİNE TERK ETMEYİN

 Tarih: 29-06-2020 12:09:44
CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Dr. Jale Nur Süllü, geçtiğimiz günlerde etkili olan dolu ve yoğun yağışın etkilediği tarım alanlarında incelemelerde bulundu.

Cumhuriyet, Sakintepe, Fevzi Çakmak ve Satılmışoğlu mahallelerinde üreticilerle bir araya gelen Çakırözer ve Süllü, art arda yaşanan felaketler sonrası büyük yara alan çiftçilerin ihtiyaçlarının acilen giderilmesi için çağrı yaptı.Şehrin semt pazarlarının yeşil sebze ihtiyacının %70’ni karşılayan, dolu ve yoğun yağış sonrası zarar gören tarım alanlarının ayrıca 12 şehrin de yeşil sebze ihtiyacını karşıladığına dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partili vekiller “Büyük oranda hasar gören ürünleri çiftçimizin tekrar yetiştirmesi için hem maddi olarak gücü yok hem de mevsim şartlarında zamanı yok. Bu sebeple zor durumda olan üreticimizin kaybı acilen karşılanmalı, borç ertelemesi değil nakit desteği sağlanmalı. Şu an üretmez durumda olan üreticimiz kendi kaderine terk edilirse başta Eskişehir pazarı olmak üzere ülkemizin birçok noktasında ürün temini zorlaşacak” dedi.“Yanlış tarım politikaları ve yüksek girdi maliyetleri yüzünden elinde avucunda ne varsa vererek, çoğu zaman borçlanıp, zarar ederek üretim yapan çiftçilerimizin 1 yıllık emeği yok oldu.” diyen Çakırözer ve Süllü “Cumhuriyet Halk Partisi olarak, üreticimizin sorunlarını yakından takip ediyor ve sürekli olarak gündeme getiriyoruz. Çiftçimizin sesini duyurana kadar ve emeğinin karşılığını alana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Eskişehirli çiftçilerimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
KURBANLIK İÇİN ÜRETİCİYE ÇAĞRI KURBANLIK İÇİN ÜRETİCİYE ÇAĞRI Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvan Pazarı’nda kurbanlık hayvan satmak isteye..
Avukatlar isyan etti Avukatlar isyan etti Eskişehir Adliyesi önünde bir araya gelen Eskişehir Barosu avukatları getirilmek..
Kooperatifçiliğe tam destek Kooperatifçiliğe tam destek Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Yıldıztepe Kooperatifi’ni ziyaret eder..
ESKİŞEHİR’E YENİ NEFES ESKİŞEHİR’E YENİ NEFES Salgın döneminde bakım ve tadilat işlemlerinden geçirilerek baştan aşağı yenilen..
HABER ARŞİVİ
Yukarı