HABER AKIŞI

ÇİFTÇİNİN SESİNİ DUYUN

 Tarih: 26-06-2020 08:49:23
CHP Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü,Eskişehir’de son günlerde yaşanan yoğun yağış ve dolu sebebiyle zarar gören çiftçinin sesini Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden duyurdu.

Türkiye’nin tarım alanında kendi kendine yeten 7 ülkeden biri olduğu bilgisinin okullarda öğretildiği yıllardan günümüze yanlış politikalarla tarımın bitirildiğini belirten Dr. Jale Nur Süllü Eskişehir’de 100 binlerce dönüm arazide etkili olan dolu ve yağış sonucu çiftçinin emeğinin heba olduğuna vurgu yaptı. Zor koşullarda üretim yapan çiftçinin bu yıl gelir elde edemeyeceğini söyleyen Süllü “Cumhuriyet Halk Partisi olarak çiftçimizin sesini duyurmak için Türkiye’nin dört bir yanında çalışıyoruz. Ne yazık ki AKP iktidarı çiftçinin sesine kulaklarını tıkıyor. COVİD-19 Küresel salgını gıda politikalarının ve tarımda üretimin önemini açıkça ortaya koydu.Çiftçinin sesini bugün duymayacaksanız ne zaman duyacaksınız.” diyerek Eskişehirli çiftçinin sorunlarını Meclis gündemine taşıdı. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
KURBANLIK İÇİN ÜRETİCİYE ÇAĞRI KURBANLIK İÇİN ÜRETİCİYE ÇAĞRI Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvan Pazarı’nda kurbanlık hayvan satmak isteye..
Avukatlar isyan etti Avukatlar isyan etti Eskişehir Adliyesi önünde bir araya gelen Eskişehir Barosu avukatları getirilmek..
Kooperatifçiliğe tam destek Kooperatifçiliğe tam destek Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Yıldıztepe Kooperatifi’ni ziyaret eder..
ESKİŞEHİR’E YENİ NEFES ESKİŞEHİR’E YENİ NEFES Salgın döneminde bakım ve tadilat işlemlerinden geçirilerek baştan aşağı yenilen..
HABER ARŞİVİ
Yukarı