HABER AKIŞI

CHP Emek’te ‘hayır’ dedi!

 Tarih: 04-04-2017 12:42:43

CHP  16 Nisan’da yapılacak referandum öncesi mahallelerde sürdürdüğü ‘Hayır’ çalışmalarına Emek Mahallesi’nde devam etti.

CHP İl Başkanı Sinan Özkar, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, CHP Gençlik Kolları Başkanı Deniz Demirbilek, Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel’in katıldığı gezide esnaf ziyaret edildi.  Esnafla sohbet eden Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, “Hiçbir şekilde denetlenemeyen bir sisteme sürüklemeye çalışıyorlar bizi. Parti devleti yapmaya çalışıyorlar. Tüm yetkileri tek bir kişiye toplamaya çalışıyorlar. Bu kadar yetkiye ve bütün ülkenin sorumluluğuna sahip bir kişi hata yaparsa ne olacak. Beşer şaşar diye bir laf vardır. Biri yapmasa belki diğeri yapar. Bunu tahmin etmek mümkün değil ve öyle bir şey gerçekleştiğinde durdurulamaz hale gelecek. Böylesi ucu acık karanlık bir sisteme ‘Hayır’ demek gerekir“ dedi.

SÖZ HAKKI OLMAZ

Esnafın sorunlarına ve işsizliğe değinen CHP İl Başkanı Sinan Özkar, “Ben hukukçuyum.  Bu anayasa değişikliği memleketin hiçbir sorununu çözmüyor. İşsizliği, terörü bitirmiyor. Ekonomiyi, uluslararası ilişkilerimizi hiçbir şeyi düzeltmiyor. Bir düşünün isterim biz bunu neden oyluyoruz. Bu frensiz bir sistem, denetimsiz bir sistem, meclisin halka karşı değil, başkana karşı sorumlu olduğu bir sistem, her şeyin tek el tarafından belirlendiği bir sistem. Böyle bir sistemde vatandaş olarak hiçbir söz hakkınız yok” dedi. Gezi esnafın ve vatandaşın önerileri ile soruların cevaplandırılmasıyla sona erdi. (Özdemir Uçak)

  SİYASET HABERLERİ
Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri Seyitgazi’de bi..
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
HABER ARŞİVİ
Yukarı