HABER AKIŞI

CHP’den büyük tepki

 Tarih: 09-02-2018 04:00:00

 CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel eski adıyla Şehr-i Derya Parkı yeni adıyla Kanlıpınar Göleti’ni ve Orman Fidanlığı’nı gezdi. Sallerel yerinde yaptığı inceleme sonrası Odunpazarı Belediye’sinden Devlet Su İşleri’ne devredilen Şehr-i Derya Parkı’nın geçmişte her mevsim dolup taşarken şu an da demir zincirlerle kapılarının halka kapalı olduğunu söyledi. Sallarel, “Odunpazarı Belediyesi'nin elindeyken dolup taştığı ve halkın kış aylarında bile piknik yaptığı eski adı Şehr-i Derya şimdi ki adıyla Kanlıpınar Göleti'nin kapıları neden halka kapalı? Buraya bakan getirip tekrar sözde açılış yapanlara soruyorum; park neden bomboş,  halka neden kapalı, neden halkın piknik yapma hakkını elinden alıyorsunuz? Sözde Kanlıpınar Göleti’ni biz daha iyi işletiriz diyenler kapılarına zincir vurup, halkın girmesini engelleyenler acaba yapamayacaklarını anlayınca burayı da başka işlerde olduğu gibi yandaşlarına mı peşkeş çekmek istiyorlar?” dedi. Sallarel mahkeme kararı ile ihaleyi kazanmış olmasına rağmen Odunpazarı Belediyesi’ne verilmediğini iddia ettiği Orman Fidanlığı ile ilgili ise şunları söyledi: “Bir zamanlar çocukluğumuzun geçtiği, ailelerin piknik yaptığı Orman Fidanlığı'nın içler acısı hali. Kesilen ağaçlar, kırık çardaklar, suyu kesilmiş yıkılmış çeşmeler, harabeye dönmüş tuvaletler, camları ve çatısı kırılmış büfeler, her yerin çöplerle dolu olması ve oturma gruplarının atış poligonu gibi kullanılması ve daha bir sürü şey. Ne diyeyim ihaleyi iptal edenlere ve engellemeye çalışanlara yazıklar olsun.” HM

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
GELECEĞE  DEĞER KATTIK GELECEĞE DEĞER KATTIK Atık oluşumu ve israfın önlenmesine yönelik seminer düzenlendi. Vali Çakacak; "..
ÖNCELİĞİMİZ GÜVENLİK ÖNCELİĞİMİZ GÜVENLİK Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, il ve ilçelerde bulunan, insanların can ve ma..
Karaca ailesinin anne acısı Karaca ailesinin anne acısı Hayatını kaybeden Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Eskişehir Gazeteciler Cemiy..
Görevimiz şehre hizmet Görevimiz şehre hizmet Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, “Üniversiteler..
  SİYASET HABERLERİ
İlçeler TBMM’ye gitti İlçeler TBMM’ye gitti Eskişehir İlçeleri Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, CHP Milletvekilleri Dr. J..
HABER ARŞİVİ
Yukarı