istanbul escort
HABER AKIŞI

ÇADIR İYİ KARIŞTI!

 Tarih: 22-12-2018 04:00:00
İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca’nın “Odunpazarı’nda CHP bizi destekleyecek” çıkışı sonrası CHP’liler ayaklandı. Başkan Kurt, “Hodri meydan” dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca, parti binasında yaptığı toplantıda, “İttifak görüşmelerinde yeni bir takım gelişmeler oluşmaya başladı. Bizim de bir takım arzu ve isteklerimiz vardı.  Temel amaç Eskişehir’de başarıya ulaşacak bir yerel seçim sürecini birlikte yaşayacağımız bir ortamın kurgulanmasaydı. Bu anlamda bir takım yollar alınmaya başlandı görülüyor.  Bugün sabah aldığımız bilgiye göre Odunpazarı’nda İYİ Parti olarak seçime girebileceğimiz konusunda  bir bilgi aldık.  Bazı ilçeler konusunda da sonuçlara ulaşıldığı söylendi. Bu ilçeler Seyitgazi, Çifteler,  Sivrihisar,  Mihalgazi ve Sarıcakaya.  Biliyorsunuz ki bu masa üzerinde yapılan süreçler biraz zorlu süreçlerdir.  Bazen git geller olabiliyor.  Umuyoruz ki bu tablo, bu şekliyle kalır.  Bizde heyecan, arzu ve istekle hem Tepebaşı’nda, hem Büyükşehir’de destek mücadelemizi yaparız. Umuyoruz ki diğer ilçelerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin kıymetli seçmenleri de bizim için mücadele ederler.  Aslında bu mücadele bizim için veya onlar için yapılan bir mücadele olmayacak” dedi. “CHP Odunpazarı’nda adayını geri mi çekecek sorusuna” ise, “ Biraz beklemek lazım o konuda. Net benim o konuda konuşmam doğru olmaz. Adayı çeker mi sorusuna Balıkesir ile yanıt vermek isterim.  Balıkesir’de de açıklamıştı. Hem de Büyükşehir adayını açıklamıştı Cumhuriyet Halk Partisi. Ama şuanda oradaki aday İYİ Parti’nin adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi tarafından destekleniyor. Şimdi hassas bir sürece girdik.  Aday açıklama sürecinde bir takım şeyler söyleyip ortalığı germek istemem. Çünkü bizim birbirimize ihtiyacımız var.  Bu soru beklesin” dedi.

CHP’DEN SERT TEPKİ

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, İyi Parti İl Başkanı Ramis Tunca’nın “CHP Odunpazarı’ndan aday göstermeyecek, bizi destekleyecek” açıklaması ile ilgili Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda basın toplantısı düzenledi. Kazım Kurt’un CHP Parti Meclisi Üyesi Prof. Dr Gaye Usluer, İl Başkanı Abdülkadir Adar ve Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar ile birlikte yaptığı açıklamaya çok sayıda parti üyesi de katıldı. Salona partililerin “En büyük başkan bizim başkan” sloganları ile giren Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, yaptığı konuşmada adaylığının devam ettiğini söyledi. 

ADAYIMIZ KAZIM KURT

CHP Eskişehir İl Başkanı Abdülkadir Adar: “Geçtiğimiz Perşembe günü saat 10.00 sıralarında televizyonlarda sevgili Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener el sıkıştılar, vilayetlerin isimlerini de söyleyerek, şu illerde iyi parti ile Cumhuriyet Halk Partisi seçim birlikteliği yapacak dediler. Akabinde Sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, bir açıklamada daha bulundu ve yapmış olduğumuz anlaşma gereği Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin olduğu yerde İYİ Partili arkadaşlarımız ve İYİ Parti seçmeni Cumhuriyet Halk Partili Belediyeleri destekleyecek, dedi. Basında yaptığımız açıklamalarda ve televizyonlarda yaptığımız konuşmalarda; olayı bu minval üzerine değerlendirdik, doğruluk yönü de bu yöndedir. Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin olduğu Eskişehir'deki 4 ilçemiz ve Büyükşehirde bu protokol gereği İYİ Parti’nin Cumhuriyet Halk Partili belediyeleri desteklemeleri gerekir. Ancak bugün İYİ Parti İl Başkanı tarafından bir haber servis edildi. Bu haberle öncelikle şu an içerisinde bulunduğumuz Odunpazarı Belediyesi’nde sanki Cumhuriyet Halk Partisi aday çıkarmayacak ve onun yerine İYİ Parti aday çıkacakmış gibi bir algı oluştu. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu değil. Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı ve Belediye Başkanı Sayın Kazım Kurt yerinde duruyor ve 31 Mart’ta da burada olmaya devam edecek” dedi.

KURT: ODUNPAZARI’NI BIRAKMAYIZ

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt: “Bugün olağan üstü bir olay yaşadık. Siyaset saygı, tecrübe ister; siyaset demokrat olmayı gerektirir. Biz, öyle ya da böyle ittifak yapmış olduğumuz bir parti ile ilgili şimdiye kadar olumsuz hiçbir değerlendirme yapmadık. Bu bize ve siyasi kültürümüze yakışmaz. Odunpazarı Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi’nindir ve Odunpazarı Belediyesi Cumhuriyet Halk Partili olarak kalacaktır. Bunu, herkesin böyle bilmesinde yarar var. Kazım Kurt, 14 Kasım 2018 tarihinde Parti Meclisi’nin almış olduğu kararla Cumhuriyet Halk Partisi’nin Odunpazarı Belediye Başkan Adayı olarak ilan edilmiştir. Bunun aksine bir gelişme ancak ve ancak Parti Meclisi’nin vereceği bir kararla olur. Yoksa kendini siyasete alıştırmaya çalışan,  siyasette bir yer edinmeye çalışan bazı arkadaşlarımızın isteği ya da arzusuna göre Cumhuriyet Halk Partisi aday değiştirmez. Biz, şimdiye kadar yani 14 Kasım’dan bu güne kadar çok ciddi çalışmalar da yaptık, adımlar da attık. Seçim kazanmayla ilgili en ufak bir riskimiz yoktur. Hedefimiz yüzde 50 artıdır. Bunu da sevgili partili arkadaşlarımızın çabası ve gayreti ile elde edeceğimizi biliyorum. Çalışmalarımızda oldukça yüksek bir karşılık buluyoruz ve bunu da sokağa yansıtıyoruz. Hiç kimseyle polemik yapma derdinde değiliz. Bizim muhatabımız bellidir. Biz,  Eskişehir’de ve Odunpazarı’nda bu seçimleri alırız. Biz, seçimleri aldığımız zaman kimse yoktu, yine alırız. Şimdi de kimseye ihtiyacımız yok, ama sanki Odunpazarı’nda zayıf bir aday varmış gibi bir izlenim yaratmaya çalışmak doğru ve dürüst bir politik davranış değildir. Eğer, biz ittifak yaptığımız partiler ile ilgili değerlendirme yapacak olursak, yorumlar yapacak olursak onu ilgili yerlerde çok iyi yaparız. Şuanda bizim siyasi birikimimiz, nezaketimiz bu aşamada olmadığımızı gösteriyor. Bugün yapılan açıklamayı bir talihsizlik olarak algılıyorum, bir yanlışlık olarak değerlendiriyorum. Partimizin yetkili  organları ve kişileri ile yapmış olduğumuz görüşmelerde böyle bir durumun söz konusu olmadığını; Eskişehirlilere ve Odunpazarlılara rağmen böyle bir kararın genel merkezden alınamayacağını açık bir biçimde vurguladılar. Ben, bugünü ve talihsiz açıklamayı yapılmamış sayalım istiyorum ve benim adaylığım devam ediyor. Daha da inatlaşarak, güçlenerek ve kendine güvenerek adaylığımızın sürdüğünü bir kez daha ilan ediyorum. Eskişehir’de seçimin sadece Odunpazarı’nda yapılacak olduğunu hepiniz görüyorsunuz. Bu şu anlama gelir Odunpazarı’nda sosyal demokrat, halkçı, üreten, katılımcı bir belediyecilik var. Bütün Partiler, bunu palazlanmadan törpüleyelim mantığı ile hareket ediyor. Yok öyle yağma, biz Odunpazarı’nı bırakmayız.”     CHP Parti Meclis Üyesi Prof. Dr. Gaye Usluer: “CHP Parti Meclisi üyesi olarak haberi duyduğumda gerçekten çok şaşırdım. Ben de Kazım Kurt’un açıklamalarına katılarak, Eskişehir’de il ve ilçe düzeyinde yapılan açıklamaları gereksiz, zamansız ve hesapsız olarak nitelendiriyorum” dedi. 

HABER ARŞİVİ
Yukarı