HABER AKIŞI

BÜYÜKŞEHİR’E HİZMET ÇAĞRISI

 Tarih: 29-03-2017 12:29:23
  HABER VİDEOSU
Eskişehir’de gerçekleştirdiği ziyaretlerde esnafın sorunlarını dinleyen Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Büyükşehir Belediyesine seslendi.

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak ve programlara katılmak üzere Eskişehir’de bulunan Bakan Nabi Avcı, esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Bir esnafın, mal indirecek bir yer olmadığı ve tüm esnafın da bu konuda şikayetçi olduğunu dile getirmesi üzerine Bakan Avcı, Büyükşehir Belediyesine çağrıda bulundu. Defalarca yazı yazdıklarını dile getiren esnafa “Sadece buranın da problemi değil, Eskişehir’in birçok yerinde yapılması gerekiyor” diyen Bakan Avcı, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne seslenerek, “Esnafın sesini duysunlar. Belediye sorumluları esnaf arkadaşlarımızın bu meselesine sahip çıksınlar, çözüm yolları üretsinler” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Bakan Avcı, esnaf ziyaretlerine devam etti.

DAHA İYİ OLACAK

 Bakan Avcı ayrıca 2017 yılında Türkiye’de turizm hareketliliğinin 2016’dan daha çok daha iyi olmasını öngördüklerini söyledi. Avcı, “Özellikle Rusya pazarında çok ciddi bir toparlanma var. Rusya pazarından gelen sinyallerde 2014, 2015 ve 2016’daki düşüşleri telafi edeceğimizi görüyoruz. Dolayısıyla inşallah bu yıl, Rusya pazarı bakımından olumlu geçecek gibi gözüküyor” dedi. Turizm açısından Avrupa pazarına ilişkin de açıklamalarda bulunan Avcı, “Avrupa pazarında da bir kıpırdanma var ama Avrupa pazarında maalesef Türkiye’ye yönelik çok sistematik bir dezenformasyon kampanyası var. Yani Erdoğan düşmanlığı üzerinden Türkiye düşmanlığı yapılıyor. Bunun da tabi turizmimize olumsuz yansımaları olabiliyor. Ama inşallah onu da katıldığımız fuarlarla, yaptığımız tanıtım faaliyetleriyle dengelemeye çalışıyoruz. 2017, 2016’dan daha iyi olacak” dedi.

KANUN METNİNİ OKUMADI
Bir gazetecinin, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çift başlılık açıklaması var. Evet çıkarsa asıl çift başlılık o zaman olacak dedi. Bunu nasıl değerlendirirsiniz?” sorusuna da Avcı, şöyle yanıt verdi: “Kemal Beyin, hala kanun metnini okumadığı anlaşılıyor. Aslında 18 maddelik bir Anayasa değişikliği. 18 madde. Bunların bir kısmı da zaten teknik. Yargıyla ilgili, seçim süreleriyle ilgili, milletvekili sayılarıyla ilgili olanlar var. Yani kritik noktalarda bir iki tane temel madde var. Onları okuduğu zaman veya danışmanları o konularda kendisini doğru bilgilendirdiği zaman zannediyorum kanaati değişir.” İHA

  SİYASET HABERLERİ
Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri Seyitgazi’de bi..
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
HABER ARŞİVİ
Yukarı