HABER AKIŞI

Büyük bir kazanımdır

 Tarih: 20-07-2018 11:13:31
Eskişehir Sağlık Sen Şube Başkanı H. Hüseyin Köksal sağlık çalışanlarının yıpranma hakkı ile ilgili yeni düzenlemeler ile ilgili açıklama yaptı.

Köksal, “Yıpranma payı beklentilerin altında çıkmıştır ancak büyük bir kazanımdır” dedi. Köksal yıpranma payı ile ilgili olarak 2014 Mayıs ayından bu yana büyük bir sabırlı mücadele verdiklerinin altını çizerek, “Bu süreçte 4 Bakan değişti ama yılmadık mücadelemizi bırakmadık, yıllardır beklenen ötelenen ve çıkmaz denilen Yıpranma Payı nihayetinde Meclis’te Torba Yasa da hepimize hayırlı olsun. İdari ve Teknik Hizmet Sınıfı çalışanlarının Yıpranma Payından mağdur bırakılması en basit tabirle akıl tutulmasıdır. Şuan çıkacak karar motoru olmayan araba, lastiği olmayan don gibidir. Ekip ruhu ile risk altındaki bütün çalışanları kapsamalıdır.Mücadelemiz sözünü aldığımız üzere tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde sürecek ve haksızlıklar için komisyonlar da çalışmalarımız devam edecektir” dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Yerel demokrasinin  en eski örneği Yerel demokrasinin en eski örneği Vali Özdemir Çakacak, muhtarlık müessesesinin, geçmişi yaklaşık 200 yıl önceye d..
 Anadolu’ya büyük onur Anadolu’ya büyük onur Anadolu Üniversitesi, uluslararası standartların hazırlanması sürecine katkı sağ..
En iyi denetleyici tüketicinin kendisi En iyi denetleyici tüketicinin kendisi İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Dünya Gıda Günü dolayısıyla bir etkinlik ..
  SİYASET HABERLERİ
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
Seçime her zaman hazırız Seçime her zaman hazırız AK Parti Nevşehir Milletvekili, Yerel Yönetimler Başkanlığı Eskişehir Koordinatö..
HABER ARŞİVİ
Yukarı