HABER AKIŞI

Bütçe disiplini çok önemli

 Tarih: 02-12-2019 04:00:00

CHP tarafından düzenlen yerel yönetimlerle Eskişehir başarısı örneği toplantısında, Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen yaptığı çalışmalar hakkında bilgi vererek deneyimlerini paylaştı.

 YEREL YÖNETİMLER ÖNEMLİ

Battalgazi Halk Eğitim Merkezi Salonunda düzenlenen programa, Eskişehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP İl Başkanı Enver Kiraz, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, belediye başkanları, meslek odalarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşların temsilcileri, dernek başkanları ve partililer katıldı. CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, yaptığı açılış konuşmasında, “Tabi yerel yönetimlerin ne kadar önemli olduğunun farkındayız ve yıllardır Cumhuriyet Halk Partisinin yerel yönetimlerdeki başarısını hepimiz görüyoruz. 31 Mart yerel seçimlerinde ve tekrarlanan İstanbul seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi önemli bir ivme kazandı. Bu belediyelerimiz bu tecrübelerini genel iktidara da taşıyacaklardır" dedi.

ŞEHİRLER VE AKLA GELEN İSİMLER

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise, “Aslında kimi kentler deyince aklımıza isimler geliyor. Malatya deyince akla İsmet İnönü geliyor, Turgut Özal geliyor. Eskişehir de deyince akla Yılmaz Büyükerşen geliyor. Hocamızın yaptığı çalışmalar tamda Cumhuriyetin projesidir. Fakir ve yoksul bir ailenin çocuğu geliyor, önce üniversitede hoca oluyor. Onun bu yaptıkları aslında Cumhuriyetin tam kendisidir. Yılmaz Büyükerşen bütün dünyaya Anadolu insanının neler yapabileceğini en güzel şekilde göstermiştir ve onu burada ağırlamaktan tekrar gurur duyuyoruz" diye konuştu.

 BÜTÇE DİSİPLİNİ ÖNEMLİ

Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen "Bu mevsimde ve tam belediye bütçelerinin hazırlandığı dönemde buradayım. Biliyorsunuz ben maliye hocasıyım. Biliyorsunuz ve bütçeye de çok dikkat ederim. Eskişehir'deki arkadaşlarımı bırakıp buraya geldim ve beni buraya Veli’den başka getiremezdi. Çünkü çok sevdiğim bir öğrencimdi. Daha evvel Rektörlük görevini yaparken, Malatya'ya iki seyahatimi hatırlıyorum. Yani daha önce de gelmiştim ama Malatya çok değişmiş ve ben burada olmaktan gurur duyuyorum" diye konuştu. Toplantının devamında Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

  GÜNDEM HABERLERİ
GELECEK PARTİSİ ÖRGÜTLENİYOR GELECEK PARTİSİ ÖRGÜTLENİYOR Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulan Gelecek Partisi, Eskişe..
Çağdaş Oto Pazarı Çağdaş Oto Pazarı Odunpazarı Belediyesi ve Odunpazarı İnşaat Sağlık Turizm Tanıtım Hizmetleri Sana..
  SİYASET HABERLERİ
HABER ARŞİVİ
Yukarı