HABER AKIŞI

Bu yolda hep birlikteyiz

 Tarih: 27-09-2018 04:00:00

Bilecik’te Emniyet kemeri kullanımının yaygınlaştırılması, seyir halindeyken cep telefonu kullanımının azaltılması ve aşırı hız sebebi ile yapılan trafik kazalarının azaltılmasına yönelik ‘’Bu yolda hep birlikteyiz’’ kampanyası Vali Tahir Büyükakın’ın katılımıyla tanıtıldı. Vali Büyükakın, Refik Arslan Öztürk Fen Lisesinde düzenlenen kampanyanın tanıtımında, İçişleri Bakanlığınca Kurban Bayramı öncesi ve sonrasınde ‘’Kırmızı düdük’’ kampanyası başlatıldığını anımsattı. Bayramlarda ve trafiğin yoğun olduğu dönemlerde İçişleri Bakanlığınca tedbir alınmaya çalışıldığını anlatan Büyükakın, şöyle konuştu: ‘’Kampanyanın hayat bulması ve başarılı olması için gerekli toplantıları gerçekleştirdik. Biz kimleri ikna edersek daha etkili oluruz diye düşündük ve hedef kitle olarak siz gençleri seçtik. Gençleri ikna ettiğimizde projede başarılı olacağımıza inanıyorum. Gelecekte hepiniz birer sürücü adayısınız. Kazaların yüzde 98’i insan davranışlarıyla alakalı. Bu davranışları değiştimemiz lazım. Emniyet ve jandarmanın denetimleri, yolların düzeltilmesi, araçların daha güvenli hale getirilmesi önemli ama esas önemli olan insan davranışları. Biz de insan davranışları üzerinde odaklanmak istedik. Bu yolda hep birlikteysek, bu yolda bize en güçlü desteği gençler verir diye düşündük. Hedefimiz, bu yolda hep birlikteyiz sloganına hayat buldurmaktır. Düşünceleri ve davranışları değiştirmektir. İnsanların düşünceleri değiştiğinde davranışları da değişecektir.’’ Büyükakın, kampanya kapsamında il genelindeki okullarda tanıtımın devam edeceğini ve öğrencilere ‘’Kırmızı düdük’’ dağıtılacağını sözlerine ekledi. İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal da trafik kazalarının maddi ve can kayıplarına neden olduğunu vurgulayarak, ‘’Evimizden çıktığımız andan itibaren trafik kurallarının bir parçası olmak durumundayız. Kampanyaya öğrencilerimizi dahil ederek, farkındalık oluşturmak istiyoruz. Sizler, geleceğin sürücüleri olacaksınız. Trafik kazalarının önlenmesinde sizlerin katkılarınızı ve duyarlılığınızı bekliyoruz.’’ diye konuştu.

 

  GÜNDEM HABERLERİ
ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA TÜMSİAD ve ESO işbirliği ile düzenlenen büyükelçiler buluşması için 23 Afrika ül..
Genç çiftçilere destek Genç çiftçilere destek Günyüzü'nde Genç Çiftçi projesi kapsamında dağıtılan 170 küçükbaş hayvan sahiple..
Alp ailesinin anne acısı Alp ailesinin anne acısı Gazetemiz Köşe Yazarlarından Vedat Alp’in annesi Müşerref Alp hayata gözlerini y..
Han’ı mutlaka  alacağız Han’ı mutlaka alacağız AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ilçe ziyaretlerine ve..
  SİYASET HABERLERİ
İlçeler TBMM’ye gitti İlçeler TBMM’ye gitti Eskişehir İlçeleri Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, CHP Milletvekilleri Dr. J..
HABER ARŞİVİ
Yukarı