istanbul escort
HABER AKIŞI

Bu yolda hep birlikteyiz

 Tarih: 27-09-2018 04:00:00

Bilecik’te Emniyet kemeri kullanımının yaygınlaştırılması, seyir halindeyken cep telefonu kullanımının azaltılması ve aşırı hız sebebi ile yapılan trafik kazalarının azaltılmasına yönelik ‘’Bu yolda hep birlikteyiz’’ kampanyası Vali Tahir Büyükakın’ın katılımıyla tanıtıldı. Vali Büyükakın, Refik Arslan Öztürk Fen Lisesinde düzenlenen kampanyanın tanıtımında, İçişleri Bakanlığınca Kurban Bayramı öncesi ve sonrasınde ‘’Kırmızı düdük’’ kampanyası başlatıldığını anımsattı. Bayramlarda ve trafiğin yoğun olduğu dönemlerde İçişleri Bakanlığınca tedbir alınmaya çalışıldığını anlatan Büyükakın, şöyle konuştu: ‘’Kampanyanın hayat bulması ve başarılı olması için gerekli toplantıları gerçekleştirdik. Biz kimleri ikna edersek daha etkili oluruz diye düşündük ve hedef kitle olarak siz gençleri seçtik. Gençleri ikna ettiğimizde projede başarılı olacağımıza inanıyorum. Gelecekte hepiniz birer sürücü adayısınız. Kazaların yüzde 98’i insan davranışlarıyla alakalı. Bu davranışları değiştimemiz lazım. Emniyet ve jandarmanın denetimleri, yolların düzeltilmesi, araçların daha güvenli hale getirilmesi önemli ama esas önemli olan insan davranışları. Biz de insan davranışları üzerinde odaklanmak istedik. Bu yolda hep birlikteysek, bu yolda bize en güçlü desteği gençler verir diye düşündük. Hedefimiz, bu yolda hep birlikteyiz sloganına hayat buldurmaktır. Düşünceleri ve davranışları değiştirmektir. İnsanların düşünceleri değiştiğinde davranışları da değişecektir.’’ Büyükakın, kampanya kapsamında il genelindeki okullarda tanıtımın devam edeceğini ve öğrencilere ‘’Kırmızı düdük’’ dağıtılacağını sözlerine ekledi. İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal da trafik kazalarının maddi ve can kayıplarına neden olduğunu vurgulayarak, ‘’Evimizden çıktığımız andan itibaren trafik kurallarının bir parçası olmak durumundayız. Kampanyaya öğrencilerimizi dahil ederek, farkındalık oluşturmak istiyoruz. Sizler, geleceğin sürücüleri olacaksınız. Trafik kazalarının önlenmesinde sizlerin katkılarınızı ve duyarlılığınızı bekliyoruz.’’ diye konuştu.

 

  GÜNDEM HABERLERİ
FRİGYA VADİSİ  BÜYÜK FIRSAT FRİGYA VADİSİ BÜYÜK FIRSAT “Eskişehir’in Jeoturizm Potansiyeli” konferansında konuşan öğretim üyesi Dr Erda..
 Kardeşlik için el ele Kardeşlik için el ele MÜSİAD Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan Duman ve Yönetim Kurulu Üyeleri İl Milli E..
Bütün toplumu kucaklayacağız Bütün toplumu kucaklayacağız Odunpazarı Kent Konseyi, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. ..
Kaportacıların 'dolu' mesaisi Kaportacıların 'dolu' mesaisi Eskişehir’de yağan dolu yüzlerce araçlara zarar verdi. Başvuru sayısı atınca kap..
HABER ARŞİVİ
Yukarı