istanbul escort
HABER AKIŞI

BU GURUR HEPİMİZİN

 Tarih: 20-09-2018 04:00:00
Eskişehir'de kurulu Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii AŞ (TÜLOMSAŞ) Türkiye’nin ilk milli hibrit lokomotifini Almanya’da görücüye çıkardı.

Gazeteniz ŞEHİR’in kamuoyuna 17 Eylül’de, “Sessiz sedasız hibrit devrimi” başlığı ile kamuoyuna duyurduğu ve Eskişehir’de TÜLOMSAŞ Fabrikası’nda üretilen Türkiye’nin ilk milli hibrit lokomotifi dünyanın en büyük fuarında görücüye çıktı. Almanya’nın Başkenti Berlin’de düzenlenen dünyanın en büyük raylı sistemler fuarı İnnoTrans 2018’de tanıtımı yapılan lokomotif büyük ilgi gördü. Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii AŞ (TÜLOMSAŞ) ile TCDD Taşımacılık AŞ ve ASELSAN tarafından üretilen yeni hibrit lokomotif, Almanya'nın Başkenti Berlin'de düzenlenen ve dünyanın en büyük demiryolu fuarı olduğu belirtilen InnoTrans Fuarı'nda sergilendi. TÜLOMSAŞ'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, TÜLOMSAŞ, TCDD Taşımacılık AŞ ve ASELSAN iş birliğinin ürünü olan hibrit lokomotif, TCDD Taşımacılık için TÜLOMSAŞ tesislerinde üretildi. InnoTrans 2018 Fuarı'nda görücüye çıkan hibrit lokomotif, herhangi bir lisans altında olmadan üretilen ilk yerli lokomotif olması dolayısıyla önem taşıyor. Bu projeyle Türkiye, milli olarak bir hibrit manevra lokomotifinin tasarım ve üretimini gerçekleştiren, dünyada bu teknolojiye sahip 4. ülke oldu. TCDD Taşımacılık AŞ de verimli ve çevre dostu hibrit manevra lokomotiflerini kullanacak ilk tren işletmecilerinden birisi olacak. Hibrit teknolojisiyle yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlayacak lokomotif, güçlü hatlara sahip modern dış stil ve ergonomik konsol tasarımının yanı sıra geniş görüş açısıyla dikkati çekiyor. Türkiye’nin yerli elektrikli lokomotifi olan E1000 modernizasyon projesi olarak başlayan proje TCDD Taşımacılık’ın uzun vadeli planları ve TÜLOMSAŞ ve ASELSAN’ın yeni teknolojik gelişmeleri tasarımsal olarak lokomotife uygulamasıyla yeni bir lokomotif projesine dönüştü. HSL 700, TÜLOMSAŞ’ın ürettiği dizel lokomotif DE 11000 manevra lokomotiflerinin modernize edilmiş versiyonu olarak oluşturuldu.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Sanayide dev temel Sanayide dev temel Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ilk etap ..
İnsan odaklı projeler İnsan odaklı projeler Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum Mill..
Öğrenciler İçin fidan Öğrenciler İçin fidan İnönü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Orman Bölge Müdürlüğünün katkılarıy..
Kapılar sürekli açık Kapılar sürekli açık Valilik tarafından düzenlenen "Vatandaşla Buluşma Halk Günü Toplantısı" Vali Özd..
HABER ARŞİVİ
Yukarı